Apaçi Kızılderili Kabilesi :

Düşmanımı cesur ve kuvvetli yap! Eğer onu yenersem utanç duymayayım.


DİLİNİZİ OKUYUN

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Dilinizi Okuyun

Tıbbi işaretleri doğru okumayı biliyorsanız bu haber tam size göre. Elinize aynayı alıp bir bakın, sizin ki ne diyor?

-Üzerinde çatlaklar varsa

İşaretler: Diliniz oldukça kırmızı görünüyor ve sanki üzerinde çatlaklar, minik yarıklar var. Ayrıca sıcak basmaları, gece terlemeleri, huzursuzluk, endişe, uykusuzluk ve düzensiz adet dönemleri son dönemde oldukça sık yaşadığınız sorunlar.

Ne anlama geliyor?
Tüm bunlar önmli bir yin (negatif v soğuk enerji) eksikliğinin göstergesi.

Dengelemek için:Banyo suyunuza birkaç damla limon esansı atmayı deneyin. Uyku sorunlarınızın üstesinden gelmek için yatmadan önce papatya çayı içebilirsiniz. Günde 1-2 bardak ada çayı içmeniz gece terlemenizi engeller.

-Rengi çok soluksa

İşaretler: Dilinizin rengi çok uçuk bir pembeye kaçıyor ve sanki yer yer diş izleri görüyorsunuz. Ayrıca üzeri beyaz bir tabakayla kaplı ve tüm bunların yanı sıra gözünüz bir de küçük kırmızı benekler çarpıyor.

Ne anlama geliyor?
Geleneksel Çin tıbbı bu işaretlerin sorumlusunun uzun çalışma saatleri, fazla alkol tüketimi olabileceğini söylüyor. Ayrıca bu sorunları yaşayan kişinin, dalaklarını biraz yormuş ve yaşam enerjisi olarak kabul edilen Chi eksikliği yaşadığı belirtiliyor.

Dengelemek için: Dalağınızı güçlendirmek için, stresle daha kolay başa çıkmak ve enerji seviyesini yükseltmek için ginseng tabletleri kullanılması gerekir.

-Üzeri bir tabaka ile kaplıysa

İşaretler: İncelediğinizde diinizin üzerinin sarımsı bir tabakayla kaplı olduğunu görüyorsunuz. Ayrıca kabızlık, sıcak basması, sık sık susama, ve bazı cilt problemler yaşıyorsunuz.

Ne anlama geliyor?
Uzmaklara göre bu sorunları yaşan herkes bedenlerindeki sıcak enerjiyi yoğunlaştıracak bir hata yapıyor. Fazla acılı ve baharatlı yiyecekler tüketiyorlar.

Dengelemek için: Baharatlı, acı ve fazla tuzlu yiyeceklerden biraz uzak durmaya, bunun yerine su oranı yüksek olan yiyecekler tüketmeye çalışın.

-Ucu çok kırmızıysa

İşaretler: Baktığınızda dilinizin üzerinde beyazımsı ince bir tabaka gözleyebiliyorsunuz. Ayrıca ucu da sanki biraz fazla kırmızı.

Ne anlama geliyor?
Büyük ihtimalle sorun yalnış beslenme ve aşırı strese maruz kaldığınız için ortaya çıkıyor. Bu durum karaciğerinizin görevini tam olarak yapmamasından kaynaklanıyor.

Dengelemek için: Karaciğer fonksyonlarını dengelemek için altarnetif tıp uzmanlarının kullandıkları bitkilerin başında deve diken geliyor. Siz de bir uzamana danışarak bu bitkiyle hazılanmış besin takviyeleri alabilirsiniz. Ayrıca kendinizi stresli hissettiğiniz zamanlarda, ayak bileğinzin hemen yanında yer alan kemiğin üzerine 1-2 dakika bastırın.

Kaynak: iVillage
-- 


Bilgi paylastıkca yararlıdır. Sormak istediklerinizi özel mailime yazabilirsiniz
Saygılarımla
Haldun Keskin 05322658900
Sağlıklı Yaşam Danışmanı
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.keskinlergenpa.com   1985' den günümüze Türkiye'nin eve teslim sızma zeytinyağcısıyız

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

KÜÇÜK AVCI
Altay Türklerinin Mağday Kara destanı, 111 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün490
mod_vvisit_counterDün7925
mod_vvisit_counterBu Hafta45772
mod_vvisit_counterGeçen Hafta60661
mod_vvisit_counterBu Ay270850
mod_vvisit_counterGeçen Ay251938
mod_vvisit_counterToplam19699529

Şimdi: 44 misafir, 23 bots var.
IP: 18.204.227.117