Albert Einstein Diyor ki:
 
Genelde insanlığın kaderi, hak ettiği olacaktır.

 

 


MODERN PELESENK “SENİ SEVİYORUM”

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta
 
 
Şu 'Seni seviyorum.' sözü oldukça değişken bir kimliğe sahip ne yazık ki. Hangi yöne çevirsek başımızı herkes herkesi seviyor. Oysa hissetmek, benimsemek bu kadar kısa zaman içerisinde nasıl mümkün olabiliyor? Bu iki kelimeyi söylerken hissedilen heyecan öyle dar vakitlerde dilden dökülecek bir şey değil oysa ki. Yüreğin dilinden dökülenleri satırlara serpiştirip bizlere ne diyor Usta Şair Behçet Necatigil:
 ‘Siz geniş zamanlar umuyordunuz
Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek.
Yılların telâşlarda bu kadar çabuk
Geçeceği aklınıza gelmezdi.’
 
 'Seni seviyorum.' Çok kolay çıkarılıyor artık ceplerden, şapkalardan, maskelerin ardından. Kimisi 'aşk'ın karşılığına indirgeyerek kullanıyor, kimisi de kişisel tercihlerinin ifadesi olarak. Bu iki seçimin dışında olanlarda var elbet. Ben her ikisini de onaylamıyorum. Bu bakış açıları o kadar basite indirgeyerek anlatıyor ki durumu.. Oysa bu ülke, gerçek anlamda birbirine 'Seni seviyorum.' diyemeyenlerin, diyemeden ölenlerin veya öleceklerin uçsuz bucaksız ovasıdır aynı zamanda. Çoğumuz böyle bir yarım kalmışlığı taşıyoruz içimizde. Ve Şair şöyle devam eder:
''Bitmeyen işler yüzünden
(Siz böyle olsun istemezdiniz)
Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi
Kalbinizi dolduran duygular
Kalbinizde kaldı.''
     Ertelediğimiz kelimeler dönüşü olmayan kararları da peşinden getirecekti ama gözlerimizi kapatıp sağır olduk gerçeklere. 'Seni seviyorum.' diyebilmek için günlerce beklemek, defalarca provasını yapmak.. Karşındakine bu sözü söylemeden hissetmeli ve her zerresine kadar bunu yaşamalı insan. Geçirilen vakitlerin ne kadar değerli ve eşsiz olduğunu fark etmeli. Seviyorum demeden emek vermeli, güvenmek istiyorum demeden önce kendine güvenilmesini sağlanmalı ki güvenmek kelimesi anlam kazansın. Eğer bir insanın yüreğine, hayatına,huylarına katlanamayacaksanız boş yere kirletmeyin o sözü. Çünkü sevgi fedakarlık sabır ve tahammül gerektiriyor. Bir Şairin satırlarında rastlamıştım:
‘ Sevgi fedakarlık gerektirir ya hani (!)
Bundan önce 'ait olabilmeyi' öğrenin.’ İşte tam anlamıyla özetliyor bu satırlar..
    Bir insanın sohbetini yürüyüşünü fikirlerini hatta gülümserken görünen dişlerini sevebilirsiniz. Ancak yüreğine dokunduysanız; siz sevmek ne demek en özel şekilde yaşıyorsunuz demektir..Sımsıkı sarılırken hissedersiniz ne kadar sevdiğinizi.. Eğer gerçekten bunu yaşadığınıza inanıyorsanız hemen şimdi 'Seni seviyorum.' sözünü söyleyin sevdiğinizin kulağına çünkü başka fırsatınız olmayabilir.. 
 
     Zamana bıraktıklarınız
     Zamanın ardı sıra gittiler.
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

KAFKAS BAHADIRLARI
Karaçay Türklerinin Nart Destanı, 112 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün411
mod_vvisit_counterDün7925
mod_vvisit_counterBu Hafta45693
mod_vvisit_counterGeçen Hafta60661
mod_vvisit_counterBu Ay270771
mod_vvisit_counterGeçen Ay251938
mod_vvisit_counterToplam19699450

Şimdi: 55 misafir, 24 bots var.
IP: 18.204.227.117