Alphonse Daudet Diyor ki:

Birini sevindiren iş, diğerini ağlatır, yaşamak işte böyledir.


17. Türk Dünyası Çocuk Şöleni Basın Duyurusu

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

alt

TÜRK DÜNYASI ÇOCUK ŞÖLENİ

17 YAŞINDA

Saygıdeğer Dostlarımız

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'nın geleneksel olarak düzenlenmekte olduğu TÜRK DÜNYASI ÇOCUK ŞÖLENİ"nin on yedincisi, Türk coğrafyasının her bölgesinden 40'a yakın Türk çocuk grubunun katılımıyla, 25 Mayıs - 15 Haziran 2011 tarihleri arasında, İstanbul`da Sayın Devlet Bakanımız Hayati YAZICI`ya bağlı Başbakanlık Tanıtma Fonu'nun desteği ve İstanbul Valiliğimizin tüm kurumlarının katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

Şölenin gayesi, gelecekte Türk Dünyası`nın şekillenmesinde önemli rol oynayacağına inandığımız çocuklarımızı, Türkiye`deki kardeşleri ve birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak, aralarında dostluk köprüleri kurmak; Türk ailesini, tarihī-turistik yönleriyle İstanbul`u ve Türkiye`yi tanıtmak; bu vesileyle Türk Dünyası`nın geleceği için sağlam temeller atmaktır.

Türk Dünyasına hizmeti gaye edinmiş Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, 1990 yılından itibaren Genel Başkanımız Prof. Dr. Turan Yazgan önderliğinde, Türk coğrafyasında açtığı liselerde, fakültelerde, kültür merkezlerinde, araştırma merkezlerinde, tamamen ücretsiz, Türkiye Türkçesi ile verdiği eğitim-öğretim vasıtasıyla on binlerce Türk çocuğunu / gencini yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam etmektedir. Vakfımız, Türk Dünyasında, 16 yıldır devam ettirdiği Türk Dünyası Çocuk Şöleni başta olmak üzere birçok ilkleri gerçekleştirerek, Türk toplulukları arasında çok güçlü bağlar tesis etmiştir.
17. Türk Dünyası Çocuk Şöleni'ne bu yıl, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan KKTC,Türkmenistan; Başkurdistan, Tataristan, Saha (Yakutistan), Balkar, Nogay, Karaçay, Kumuk, Kırım, Dağıstan; Macaristan Türkleri, Bulgaristan Türkleri, Kuman (Pomak) Türkleri, Makedonya Türkleri, Kosova Türkleri, İran Türkleri, Sureyi Türkleri, Irak Türkleri, Batı Trakya Türkleri, Doğu Türkistan Türkleri, Afganistan Türkleri, Romanya Türkleri, Ahıska Türkleri ve Terekemeler'den oluşan 40'a yakın grup katılacaktır.

25. 05. 2011 - 30. 05. 2011 tarihleri arasında İstanbul'a gelerek Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından karşılanacak gruplardaki çocuklarımız, İstanbul İl Millī Eğitim Müdürlüğümüze bağlı ilköğretim okullarınca belirlenen öğrencilerimizin ailelerince, öğretmenlerimiz ise Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'nın tahsis ettiği yerlerde misafir edilecektir.

17. TÜRK DÜNYASI ÇOCUK ŞÖLENİ

ÜÇ BÜYÜK ETKİNLİKLE

KUTLANACAKTIR

Türk Dünyası Şölen Yürüyüşü 30.05.2011 tarihinde saat 09.30'da Kadıköy İhsan Sungu İlköretim Okulundan başlayacak, Altıyol istikametinde tam bir şenlik havası içinde devam ederek Kadıköy meydanına ulaşacaktır. Kadıköy meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulacak, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşımız okunduktan sonra, misafir gruplarımızdan bir kısmı gösterilerini sunacaklardır.

17. Türk Dünyası Çocuk Şöleni'nin ikinci büyük etkinliği Şölen Gösterisi, on binlerce çocuğumuzun katılımıyla 01.06.2011 tarihinde saat 09.00'da Beşiktaş/İnönü Stadyumu'nda gerçekleştirilecektir.

İnönü Stadyumunda yapılacak Büyük Şölen Gösterisin'de Türkiye ve Türk coğrafyasından katılan Türk çocuklarının sahada yapacakları toplu gösterilerin ardından her biri yörelerinin millī oyunlarından örnekler sunacak ve kardeşliğimizi vurgulayacaklardır.

Programın sonunda Burak Kut, Nalan ve Pınar Aylin muhteşem bir konser sunacaklardır.

17. Türk Dünyası Çocuk Şöleni, 02. 06. 2011 günü saat 20.00'de Fatih Eminönü Halk Eğitim Merkezi Konser Salonu'nda yapılacak olan 8. Türk Dünyası Çocukları Ses Yarışması ile sona erecektir.

Yarışmada dereceye girenler, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından ödüllendirileceklerdir.

Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

TÜRK DÜNYASI ARAŞTIRMALARI VAKFI

Son Güncelleme: Cuma, 27 Mayıs 2011 17:00

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ALTAYLARDA BİR YİĞİT
Altay Türklerinin Alıp Manaş Destanı, 92 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2479
mod_vvisit_counterDün6120
mod_vvisit_counterBu Hafta8599
mod_vvisit_counterGeçen Hafta44274
mod_vvisit_counterBu Ay42263
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19911641

Şimdi: 82 misafir var.
IP: 3.235.74.77