Alphonse Daudet Diyor ki:

Birini sevindiren iş, diğerini ağlatır, yaşamak işte böyledir.


KAÇAMAK-İ.Nejat ÇERÇİ

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

alt

Arkamdan gelen bir sesle irkildim ve hayatım o sesle alt üst oldu. “Hey güzelim nasılsın?” Ses yanımdaki sevgilime sesleniyordu ve benim varlığımı görmemezlikten gelerek yapıyordu. Ben yıkılmıştım ama renk vermeden sevgilimin ürkek ve korkak gözlerle bana bakarak “Merhaba!” dediğini hayal meyal hatırlıyorum. O an gözlerine bakıp maziye doğru yolculuk yapmak geldi içimden.

İki yıl önceydi, ilk karşılaşmamız. Bir alış veriş merkezi koridorunda karşıdan gelen bayana kilitlendim, gözlerimi ayıramıyordum. Sanki bayram merasimi gibi uzaktan başlayıp yanımdan geçip gidinceye kadar gözlerimi ayıramadım. Ama arada kaçamak bakışları yakaladıkça cesaretim de artmaya başlamıştı. Hele iki kez geriye dönüp sanki mağaza vitrinleri bakıyormuş gibi bana bakması beni aşırı heyecanlandırmıştı. Aklım, başım tüm vücudum beyinden aldığı aşk salgısı ve komutuyla geriye dönüp peşine takılmama neden oldu.

Şimdi işin en önemli kısmı nasıl yanaşacaktım, nasıl tanışacaktım, ona biranda nasıl vurulduğumu nasıl tutkulandığımı bu aşırı heyecanımı yenip nasıl anlatabilecektim. Tanrı her sıkıştığımda yaptığı gibi yine bana yardımcı oldu. Tam ben yanına yaklaşmışken birden mağazadan çıkan biri ona çarparak elindekilerin yere dağılmasına neden oldu. Ben de bu fırsatı değerlendirerek eğilip toplamasına yardımcı oldum ve böylece ilk tanışmamız gerçekleşti.

Sonra bir cafe de birbirimizi tanıma konuşmalarımız ve onunda bana karşı ilgisini keşfetme beraberliğimiz iki saat sürdü. İlk günler evli olmamın verdiği tedirginlikler ve aradaki yaş farkı olabilecek beraberliğimizin devamına engeller gibi görünmeyle geçti. Ama zaman ilerledikçe bunları aşabileceğimiz ve birbirimizi sevebileceğimiz gerçeği ağırlık kazanmaya başlamıştı ve ilk birbirimize “Seni Seviyorum” diyebilmemiz ciddi bir zaman almıştı.

Artık onu 24 saat özlüyor hasretiyle yanıyor, onsuz yaşamayacağım gibi aşırı bir sevgisel duygu yoğunluğu yaşıyordum. Kısacası yıllardır tatmadığım ve çok da arzuladığım AŞKI belki de tekrar tatmak üzereydim, sanki bulutların üzerinde, sanki yeşil çayırlarda koşar adım mutluluğumu haykırıyordum gökyüzüne. Her an onu düşünüyor, onu yaşıyor, her şeyde her yerde onu görüyordum, bir tutku haline gelmişti benim için.

O da bunun farkındaydı ve yaş farkı için “Aramızda 24 yaş fark var ama bunu bana hiç hissettirmiyorsun, aslında ben genellikle erkekler yanında çok gergin olurum ama senin yanında bu güne kadar hiç bir erkeğin yanında hissetmediğim bir huzuru duyuyorum” diyerek mutluluktan beni sanki bulutların üzerine atıyordu. Ben 47 o da 23 yaşındaydı. Artık günlerim onsuz geçmiyor, saatler onsuz hiç geçmiyordu.

Taa ki arkamdan duyduğum o sesleniş “Hey güzelim nasılsın!” oluncaya kadar. Onu çok sevdiğim ve kaybetmeyi göze alamadığım için kafamda şimşekler çaktı ama kendi kendime hayır diyordum, boşver diye geçiştiriyordum ama yine de içim içimi kemiriyordu. Sonraki muhabbetleri ve erkeğin çok aşırı doğal hareketleri iyice kuşkumu arttırmıştı.

Artık bu aşkı test etme zamanı gelmişti. Önce arada destek için verdiğim paralarda kesintiye gitmeye başladım. Ciddi tepki aldım. Sonra buluşma aralıklarını uzatmaya başladım ama bu defa tepki almadım. Hele beraber olduğumuz süreleri eskisi gibi uzun tutmaması beni iyice kuşkulandırmıştı. Bu bende bir düşünce değişimine neden oldu, artık bu beraberliğe ya son verecektim ya da ömür boyuna dönüştürecektim.

Karar verme sürecine bir dostumdan yardım isteyerek başladım. Onu takip ettirdim ve sonunda yanımdayken selam veren kişi ile beraber olduğunu tespit ettim. İlk beraberliğimizde bunları yüzüne söyleyerek bu beraberliğin bittiğini ve buraya kadar olduğunu, canımın çok yandığını ona hissettirmeden ileterek yanından hızlıca uzaklaştım.

İ.Nejat ÇERÇİ

Son Güncelleme: Perşembe, 02 Haziran 2011 12:01

 

Yorumlar  

 
#1 Ömer Faruk Hüsmüllü 02-06-2011 12:06
Nejat bey merhaba.
Fikiryolu'na hoşgeldiniz.
Selam ve saygılarımla..
Alıntı
 
 
#2 Emine Uysal 02-06-2011 22:08
Merhaba Nejat Bey, yazınızı beğeniyle okudum. Günümüzün dejenere olmuş aşklarını çok güzel kaleme almışsınız. Aşk mı para mı diyenlere güzel bir örnek bence bu yazı.

Tebrikler efendim.

Selam ve saygımla...
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

KAFKAS BAHADIRLARI
Karaçay Türklerinin Nart Destanı, 112 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün19305
mod_vvisit_counterDün18076
mod_vvisit_counterBu Hafta48306
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36328
mod_vvisit_counterBu Ay118298
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19987676

Şimdi: 60 misafir var.
IP: 34.239.167.74