Tolstoy Diyor ki :

Güzel olan sevgili değil, sevgili olan güzeldir.


BAŞLARIM SENİN...

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşbu hikaye,"Karısına Aşık Adamın Hikayesidir"...diyerek"Başlamak"...ve devam etmek...

 

Hikaye bu ya: Ne yapsın adam Karısına aşık ancak, dertli...şöyle: Gün içinde karısının özlemi ile yanıp tutuşan Adam, ne zaman işinden eve dönse karısı,"Yahu bey,şu benim nasırlarım var ya nasırlarım... Ah! Ah!" diyerek yakınırmış. Gel zaman, git zaman bu durumdan epeyce sıkılan adam eve döndüğü zaman karısının aynı şikayeti ile karşılaşınca evden fırlar ve çevrede "Nasır Uzmanlığı" ile tanınmış,"Nasırcı Nihat"a gider. Birlikte eve dönerler. "Nasırcı Nihat" kadının nasırlarına bakar, bakar, bakar. Kolay değil koskoca "Nasırcı Nihat". Adam, "Beyefendi" diyerek söze başlar..."Beyefendi, eşinizin durumu nazik, bir yerden başlamak gerek, şimdi ben uygulamaya başlayacağım ancak, siz acilen"Eczacı Mahmut"a ben hazırlıkları yaparken gidiniz, benim gönderdiğimi söyleyiniz, Eczacı Mahmut size bir şişe verecek o şişeyi bana acele getirin, hiçbir sorunu kalmıyacak eşinizin, huzur için de olunuz" der."Nasırcı Nihat"ın bu ifadelerini duyan adam sevinçle evden fırlar "Eczacı Mahmut"a varır ve durumu arz eder."Eczacı Mahmut" adamı buyur eder... sakinleştirir ve yer gösterir, beklemesini, hemen hazırlayacağını ifade eder. Adam için saniyeler geçmediği halde, birbirine eklenen dakikalar ilk saati bitirmiştir bile. Adam merak etmiştir. "Eczacı Mahmut"un kapalı kapıları ardından,"Bam!, Güm!" sesleri gelmekte. Belli ki Mahmut çalışmakta. Fakat, adam iyiden iyiye sabrı dolmaktadır. Aradan 4 saat sonra"Eczacı Mahmut" elinde bir şişe, içinde bir mayii adamın yanına gelir. Beyefendi, durumunuzu anlıyorum, sabrınıza da teşekkür ederim, fakat bilmelisiniz ki size çok özel bir ilaç hazırladım fakat,bu ilacın tatbikatını "Nasırcı Nihat" da bilmez, en iyisi birlikte gidelim bu işi sonuçlandıralım" der.Birlikte eve dönerler.

"Nasırcı Nihat" koltukta oturmakta, karısı ayakta beklemektedir... manzara bu."Eczacı Mahmut" selamını "Nasırcı Nihat"a verir ve..."Nihat, belli ki sende yoruldun ama, yaptığım mayi mücadelemize değecek, sen şimdi bana müsade et çünkü bu yeni mayi senin bildiğin mayilerden değil, bunu ancak ben uygulayabilirim" der. Çantasını açar... ve "Tuh!,Tuh!"" sesi duyulur. Ne oldu der adam? "Ne olacak?" der "Eczacı Mahmut" "Çakımı unutmuşum...Tuh!,Tuh!... mayii de açtık" der. "Nihat, sen de epeyce yoruldun ama sen beyefendi ile git dükkandan çakıyı al beye ver o bana getirir, sen de evine gidersin" der. Nihat durumu saygı ile karşılar ve hemen yola çıkarlar, dükkanı açıp içeri girerler. Nihat adamı bir sandalye'ye buyur eder. Ve doğru dükkanın diğer bölümüne gider Çakıyı aramaya başlar."Adam için saniyeler geçmediği halde, birbirine eklenen dakikalar ilk saati bitirmiştir bile. Adam merak etmiştir.Nasırcı Nihat kapalı kapıları ardında," Patır!, Kütür!" sesleri çıkartmakta. Belli ki Mahmut çakıyı aramakta". Aradan 4 saat sonra"Nasırcı Nihat" elinde bir kutu, içinde bir çakı adamın yanına gelir. Beyefendi, durumunuzu anlıyorum, sabrınıza da teşekkür ederim, siz lütfen bunu eczacıya yetiştirin"der.Kan ter içerisin de eve varan adam, kapıdan içeri girdiği an, bir avazla karısına bağırır..." Başlarım Kadın Senin Nasırlarından". dediğin de Kadın sakince..."Haklısın Bey, Başlarsın da sonunu getiremezsin". Bitti.

 

Tunçluer

 

Son Güncelleme: Cuma, 15 Temmuz 2011 21:12

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

GENÇLİKTE VERİLEN SÖZ
Tuva Türklerinin Alday Buvçu Destanı, 104 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün13
mod_vvisit_counterDün8405
mod_vvisit_counterBu Hafta25878
mod_vvisit_counterGeçen Hafta55647
mod_vvisit_counterBu Ay130111
mod_vvisit_counterGeçen Ay161449
mod_vvisit_counterToplam20653614

Şimdi: 72 misafir var.
IP: 3.210.201.170