Anthony Robbins Diyor ki:
 
Hayatta ne yapacağını pek çok insan bilir ama bildiğini yapan insanların sayısı çok azdır.


SIZLANMALAR

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

alt

 

Zaman neyin sınırsızlığı ya da sınırı? Sevgilerin mi,korkuların mı,umudun mu?../.../..... tarihi bir dönüm noktası olabilir mi? Ne için, kimin için? Yaradan, senin içinse nereye kadar? Zaman meçhul, zaman umarsız.


 
Bizi biz kılan hedeflerimiz mi, hedefe ulaşmak için seçtiğimiz yol mu? Ulaşılamamış bir hedefte biz ne kadar masumuz ya da ne kadar suçlu? İyi niyetinizin esiri olmak mı, art niyetinizin egemeni mi?

’Güneş balçıkla sıvanmaz’ sıvanmasına ama insan aciz, insan korkak, insan hırslı, insan kıskanç. Arındırılmış olmak çok kolay değil. Yanlış hesap Bağdat’tan döner.Onun da başı döndü. Bağdat’a gidip gelmekten. Yine Bağdat’ta belli.

Doğruyu belirleyen güç ne? Doğrunun kendisi mi, dayatma mı? Zorla bir şeyleri kabul etmek mi kurtuluş, doğrunun gölgesine sığınarak aramak mı? Dayanıklılık sınırında hangi güç var? Yaradan’dan başka....

Secde’de hesaplaşma su serpiyor insanın yüreğine. Zor zamanda sığınılan, zora düştüğünde unutulan.Bu kadar kolay olmamalı hiçbir şey.İnsan düşündüğü kadar büyük, düşündüğü kadar küçük mü? Yoksa yaşama geçirdiğimiz artıların üzerine atılan çarpılar mı bizi var kılan. Bu kadar kolay olmamalı doğru. Peki zor olan ne?

Postmodern bir çağda kaç bakış açısı geliştirebilirsiniz bir olaya? Bir,beş,on,on beş?!..Bu kadar farklı bakış doğruyu değiştirebilir mi? Yaşanmış bir olayı farklı kılabilir mi? O zaman neden aklın yolu bir?

En acımasız anım,kendimi sorguladığım an. Ama masumiyet , fedakarlıkların,doğru hedeflerin, emek verilmiş beklentilerin cevabı değil mi? Sukûnet,sabrın ve masumiyetin yansıması mı? Sorgulama,kendime haksızlık etmeye zorlarsa beni,doğrulardan uzaklaşıp,yanlışları kabullenmeye sürüklerse ben ’ben’olmaktan çıkmaz mıyım?

Nereye kadar ve kimin için? Yanlış, doğrunun tutsağı. Peki doğru ne zaman gerçeğin tutsağı olacak? Bilinmeyenlerin sınırsızlığı içinde bilnen gerçekler de aydınlanmazsa ,bilinmeyenlerin hali ne olacak? İnsanlığın var olduğu günden bu yana bilinen gerçeklerle yüzleşmiş insanoğlu. Bilinen gerçekler hep ağartmış yüzünü; ki bilinmeyenlere de sıra gelmiş, yol açmış artık bilinsinler diye. O zaman bu endişe niye?

’Sessizlik’ içinde kaybolduğumuz duru bir deniz. Yalan yok, haksızlık yok, adaletsizlik yok....’Çıkarlar biraz kol geziyor olsa da sinsice,adam sen de! Çıkar ilişkilerinde son belli.
Bumerang tadında fırlattığın yerle senin aranda mesafe,geriye dönene kadar...Ne diyordu Mehmet Çınarlı:

’Dostluğun bittiği,aşkın da uzun sürmediği

Acı bir gerçek imiş gözlerimin görmediği’

’Batsın bu dünya’söylemlerinden çok uzak bir noktadayım.Ya da ’Zalimin zulmü varsa sevenin Allah’ı var.’

’Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem

Gelenin hatrı için geçmişe asla sövemem

Adam aldırma da geç git diyemem,aldırırım

Çiğnerim,çiğnenirim Hakk’ı tutar kaldırım.’

bana daha uygun.

Masum bir çocuğun uykusundaki korkuyu hissedebilmeyi öğretiyor yaşam. Bir çocuk nefesi kadar yaşama bağlı kalmayı.Gücün bazen zavallı olmayı, bazen de acımasız yanlarını öğretiyor zaman, en güçsüz olduğumuz anlarda...

Kurtlar sofrasındaki yiyecekler bana göre değil.İtişip, kakışmadan hak ve haksızlık çizgisinde serbest olmalı önüm. Aç kalmaya razıyım. Yeter ki kirlenmemiş olsun ellerim...

                                                    

Son Güncelleme: Çarşamba, 02 Nisan 2014 16:50

 

Yorumlar  

 
#1 Müşerref Özdaş 13-09-2011 02:29
Kurtlar sofrasındaki yiyecekler bana göre değil.İtişip, kakışmadan hak ve haksızlık çizgisinde serbest olmalı önüm. Aç kalmaya razıyım. Yeter ki kirlenmemiş olsun ellerim..
Harika bir yazıydı Hilal hanım, sevgilerimle...
Alıntı
 
 
#2 Hilal Dolunay 14-09-2011 00:08
Çok teşekkürler Sevgili Müşerref Hanımcığım. Çok sevgim, selamlarımla...
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ANADOLU’DAN YÜKSELEN SES
Türkiye Türklerinin İstiklâl Destanı, 192 sayfa .
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2521
mod_vvisit_counterDün4177
mod_vvisit_counterBu Hafta29490
mod_vvisit_counterGeçen Hafta44274
mod_vvisit_counterBu Ay63154
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19932532

Şimdi: 47 misafir var.
IP: 3.226.97.214