Aristo Diyor ki :
 
Her insan öfkelenir, bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde,tam zamanında, tam yerinde ve tam usulünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır.


AYNALAR KADAR GERÇEK HAYAT

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

Günü ikiye bölmek istemiyorcasına uzattıkça uzatıyorum. Tıpkı sürükleyici bir romandan gözlerimi ayıramıyormuş  ya da sevdiğim bir yemeği çabucak bitirmeyi  istemiyormuşum gibi. Oysa  araya bir uyku sıkıştırmamak için hiçbir mazeretim de yok. Her şey olabileceğince normal.

Gözlerim gece mesaisinde, kapaklanmıyor uykunun üstüne, kirpiklerim diken üstünde ama hiç söz hakkı yok. Kaderi; göz kapağına göbek bağıyla bağlı. Bir aksesuar veya toz savar olmaktan  öteye gidemiyorlar. Islandıkları zaman ıslatanlardan intikam almak istiyorlar mıdır acaba?  Kimbilir…

Sessizlik ilerliyor akrep ve yelkovanın üzerinde bir de ömrüm. Arkama baktığımda anılardan başka görebildiğim hiçbir şey yok. Fakat  aynaya bakınca ne çok ben var yüzümde. Gözlerim kâh çocuk, kâh yetişkin yüreğince görüntü veriyor karşımda. 

Fotoğraf albümümde sayfa çevirme zahmetine katlanmadan kolayca bakıyorum yüzüme.  Ama tek farkla “Şu resmimde ne kadar  gençmişim”  diye hayranlıkla izlemiyorum kendimi. Ne kadar güncel bir görüntü; şipşak resimlerden de hızlı ve net. “Teknolojiymiş, yeniliklermiş vız gelir, tırıst gider bana” der gibi ayna.  Durdur yeniden izle tuşuna basmama da gerek yok. Aynada göründüğüm kadarım işte ne isem o. Ne eksik ne de fazlayım;  yaşım kadarım, mimiklerim; düşüncelerim  parelelinde, duruşum; duygularımın kopyası.  Gül desem hemen gülecek görüntüm ama kendimi neden aldatayım ki. “Ne ise halim çıksım falim” diyorum umarsızca.

Aynaya son bir kez daha bakıyorum ve omuz silkiyorum.

“Yeryüzündeki bütün canlılar gibi bir gün hayal olacak bir gerçeğim ben de. Gerçekler acı da olsa yaşanır, bir gün ölüneceği gerçeği gibi”.

Vakit tamamlanmak üzere. Gece “Bizimle yolculuk yaptığınız için teşekkürler” demese de sabaha  gülümsüyorum “Günaydın  hayat“ diye.

Aysel AKSÜMER 

Son Güncelleme: Salı, 18 Ekim 2011 10:21

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ÇİZMEDEN ÇIKAN ÇOCUK
Tatar Türklerinin Edigey Destanı, 110 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3924
mod_vvisit_counterDün3715
mod_vvisit_counterBu Hafta7639
mod_vvisit_counterGeçen Hafta33598
mod_vvisit_counterBu Ay143266
mod_vvisit_counterGeçen Ay116058
mod_vvisit_counterToplam18005750

Şimdi: 91 misafir, 14 bots var.
IP: 18.207.134.98