Alain Diyor ki :

Büyük başarılar kişiyi aptallaştırmadığı takdirde kişi alçakgönüllü olur.


YALNIZLIĞIN UĞULTUSU

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

"Biraz daha yüksek sesle şarkı söylemeniz mümkün mü? diye rica edemeyeceğime göre bari kendime emir vereyim" dedi kararlı gözlerle. 
 
"Hadi Esin! Ayaklarının üzerine bas ve pencereyi  aç!"
 
Isıttığı koltuğuyla vedalaşması uzun sürmemişti. Adımlarının bittiği yer, düşüncelerinin eyleme dönüştüğü noktaydı. 
 
Ahşap doğramaları  eskimiş, macunları dökülmüş penceresinin madeni kolunu usulca büktü. Camı sonuna kadar açtı.  Belden yukarısı artık tamamen dışarıdaydı. 
 
Gözleri, gökyüzünde kanat çırptıktan sonra ağaçların dallarına kondu. Şimdi, kuşların şakımasını daha da rahat işitiyordu. Kuşlardan hangisinin solist, hangisinin vokalist  olduğunu ayırt edebilmesi mümkün değildi. Tabiatın evrensel müziğiydi bu. 
 
"Şan dersi de almamışlar. Bunların hepsi doğuştan alaylı"
 
dedi içinden her birine hayran hayran bakarken.
 
Temiz havayı içine hapsettikten sonra tekrar koltuğuna gömüldü.  Kar beyaz tülü, esen rüzgârın eteği olmuştu adeta. Bir sağa bir sola raks ediyordu.
 
Esin oturuyordu ama bütün tüyleri ayaktaydı. Omuzlarını  neredeyse kulak hizasına kadar kaldırmıştı.  İki kolu, yıllardır birbirine hasretmişçesine sıkı sıkı kenetlenmişti. Vücudunun tepkilerine  rağmen hareket halindeki tek şeyin yani tülünün özgürlüğüne son vermek istemiyordu.  
 
Ağırbaşlı, yıllardır bıraktığı yerde hiç kımıldamadan öylece duran eşyalarına inat tülü, rüzgârın şiddetine göre kâh afacan bir çocuk gibi bir içeri bir dışarı girip çıkıyor, kâh bir gelin gibi salınıyor, bazen de Karadeniz gibi dalgalanıyor, kabına sığmayan delikanlı gibi coşuyordu. 
 
Sesiyle, nazlı nazlı süzülüşüyle evine misafir olan  rüzgârı ağırmaktan son derece mutluydu. Pencereyi kapatırsa tülü de evdeki eşyaların kaderine bürünüp put gibi duracak ve ruhsuzlaşacaktı. Gönlü buna bir türlü razı olmuyordu. Üst üste hapşırmaya başlayınca çaresiz ayağa kalktı ve pencereyi kapattı. Artık tülü de cansızdı. 
 
Aysel AKSÜMER 

Son Güncelleme: Çarşamba, 19 Ekim 2011 10:43

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Manas'ın Oğlu
Kırgız Türklerinin Manas Destanı'nın ikinci bölümü, 110 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün815
mod_vvisit_counterDün9507
mod_vvisit_counterBu Hafta815
mod_vvisit_counterGeçen Hafta38617
mod_vvisit_counterBu Ay89468
mod_vvisit_counterGeçen Ay249870
mod_vvisit_counterToplam21193886

Şimdi: 141 misafir var.
IP: 184.72.102.217