ATSIZ DİYOR Kİ:

Taviz verene başkaları, kavga çıkarmadığı için belki "aferin" der ama kimse onu şerefli ve haysiyetli saymaz.


Cengiz Özer

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Cengiz Özer Kimdir ?

1939 yılında Manisa ilinin Akhisar ilçesinde doğdum. İlköğretimimi İsmet İnönü İlkokulu’nda, Orta öğretimimi Ali Şefik Ortaokulu’nda tamamladım. İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a yerleştim. Üniversite sınavlarına girerek İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’ne kaydoldum. Eğitimime devam ederken fotoğrafçılık yapmaya başladım. Daha sonra “Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi” ve “Havacılık Müzesi”nin, fotoğrafla dekorasyonunu yaptım.


1976 Yılında İzmir’de, Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetiminde “Özel Fotoğraf ve El Sanatları Meslek Kursları”nı açarak eğitim kadrosuna katıldım. Çıraklık ve Kalfalık Kanunu’nun çıkması ve fotoğrafçılık mesleğinin bu kapsam içine alınması ile İzmir Fotoğrafçılar Odası tarafından Eğitim Müdürlüğü görevi verildi. Üretime dönük eğitim planlaması içinde çeşitli aktivitelerde bulunmak üzere Hürriyet Gazetesi Kadın Kulübü, İzmir Karşıyaka Belediyesi, İzmir Büyük Şehir Belediyesi ve Yeni Asır Gazetesi işbirliği ile ücretsiz meslek edindirme kursları düzenledik. Çeşitli alışveriş merkezi yöneticilerinin tahsis ettiği salonlarda, fotoğraf sergileri ve ücretsiz kurslar düzenledik. Çeşitli konularda ders notları hazırladım ve kursiyerlerin hizmetine sundum.
**

Kaynak:  http://www.ozersanat.net/hakk_tarihce.html

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Kırk Kahraman Kız
Karakalpak Türklerinin Kırk Kız Destanı, 110 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün676
mod_vvisit_counterDün4305
mod_vvisit_counterBu Hafta28220
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36008
mod_vvisit_counterBu Ay173122
mod_vvisit_counterGeçen Ay196053
mod_vvisit_counterToplam18624984

Şimdi: 52 misafir, 3 bots var.
IP: 18.207.240.35