Alphonse Daudet Diyor ki:

Birini sevindiren iş, diğerini ağlatır, yaşamak işte böyledir.


Cengiz Özer

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Cengiz Özer Kimdir ?

1939 yılında Manisa ilinin Akhisar ilçesinde doğdum. İlköğretimimi İsmet İnönü İlkokulu’nda, Orta öğretimimi Ali Şefik Ortaokulu’nda tamamladım. İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a yerleştim. Üniversite sınavlarına girerek İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’ne kaydoldum. Eğitimime devam ederken fotoğrafçılık yapmaya başladım. Daha sonra “Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi” ve “Havacılık Müzesi”nin, fotoğrafla dekorasyonunu yaptım.


1976 Yılında İzmir’de, Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetiminde “Özel Fotoğraf ve El Sanatları Meslek Kursları”nı açarak eğitim kadrosuna katıldım. Çıraklık ve Kalfalık Kanunu’nun çıkması ve fotoğrafçılık mesleğinin bu kapsam içine alınması ile İzmir Fotoğrafçılar Odası tarafından Eğitim Müdürlüğü görevi verildi. Üretime dönük eğitim planlaması içinde çeşitli aktivitelerde bulunmak üzere Hürriyet Gazetesi Kadın Kulübü, İzmir Karşıyaka Belediyesi, İzmir Büyük Şehir Belediyesi ve Yeni Asır Gazetesi işbirliği ile ücretsiz meslek edindirme kursları düzenledik. Çeşitli alışveriş merkezi yöneticilerinin tahsis ettiği salonlarda, fotoğraf sergileri ve ücretsiz kurslar düzenledik. Çeşitli konularda ders notları hazırladım ve kursiyerlerin hizmetine sundum.
**

Kaynak:  http://www.ozersanat.net/hakk_tarihce.html

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

SÜPERMARKETTEKİ SÜRPRİZ
Köroğlu Destanı'nın Türkmenistan varyantı. 96 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3247
mod_vvisit_counterDün5162
mod_vvisit_counterBu Hafta3247
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36328
mod_vvisit_counterBu Ay73239
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19942617

Şimdi: 49 misafir var.
IP: 3.226.97.214