Alain Diyor ki :

Büyük başarılar kişiyi aptallaştırmadığı takdirde kişi alçakgönüllü olur.


KUZEY ANADOLU’NUN TÜRKLÜĞÜ

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

 

TAHİR TÜRKKAN’IN TARİH NOTLARI

3. BÖLÜM
KUZEY ANADOLU’NUN TÜRKLÜĞÜ

Ülkemizin doğusuna kendini ârî sayan Kürtler ile Ermeniler,güneyine ve gene Kürtler, Ermeniler ve Sami olan Araplar, Yahudiler; batısına ve kuzeyine de yine ârî olan Yunanlılar sahip çıkmaya kalkışıyorlar.
Fener Rum Kilisesi Başpapazı Bartolameos, yanına Rahmi Koç’u ve Yunan papazları alıp, bir gemiyle TRABZON’a çıkartma yapmaya kalkıyor!.. Yunanca Pontus haritaları dağıtıyor!.. Amerikalı, Avrupalı misyonerler KARADENİZ bölgesini karış karış dolaşıp bölge halkına, “Sizler aslında Rum, Ermeni idiniz. Hıristiyandınız. Bu barbar TÜRKLER sizi zorla müslüman yaptı,” diye propoganda yapıyorlar!

Hıristiyanların bu tehlikeli oyunundan habersiz bazı Laz, Abaza, Çerkez, Çeçen, Gürcü, Acar asıllı vatandaşlarımız; yine artniyetli ecnebilerin kurduğu “kültür araştırma” derneklerinde görev alıyor, gazete ve dergiler yayınlıyor, bu yayınlarda “kendilerinin TÜRK olmadığını, ayrı bir ırktan olduklarını” ifade ederek bölücülük yapıyorlar.

Hepsi de gerekçe olarak bizim “Anadolu’ya 1071′de gelmiş” olduğumuzu gösteriyorlar!.. Batılılar ve onların etkisinde kalan bazı öz-be-öz TÜRK kökenli, YAFETİK soydan, Kafkasyalı göçmen kardeşlerimiz, bizim “istilacı, sömürgeci” olduğumuzu söylüyorlar!..

Bütün bu iddiaların hiç bir sağlam temeli yok!.. Tarih gösteriyor ki, ANADOLU’nun doğusu da batısı da, kuzeyi de, güneyi de ta NUH PEYGAMBER zamanından beri TÜRKLER’le meskûn idi!.. Güneye de batıya da medeniyeti TÜRKLER götürdü!.. 10.000 yıllık ORTA ASYA ANAU KÜLTÜRÜ’nün takipçisi İSKİTLER; binlerce yıl öncesinden KARADENİZ’in kuzeyine ve güneyine gelip yayılmışlar, PELASKLAR olarak EGE BÖLGESİ’ne ve YUNANİSTAN’a; ETRÜSKLER olarak İTALYA’ya kadar uzanmışlar, dünya medeniyetine damgalarını vurmuşlardı.

Zaten böyle olmasa, bugün bütün medeniyet ve sistemler yıkılma noktasına sür’atle yuvarlanırken; TÜRKLER hem ASYA’da hem de AVRUPA’da toparlanma ve tekrar seslerini duyurma noktasına yükselebilirler miydi?..

Notlarımızın birinci kısmında Doğu Anadolu’nun Türklüğünü; SÜMERLER, ELÂMLER, GUTİLER, KASİTLER, URARLAR, SUBARLAR, KARLAR, MEDLER, PARTLAR’ı inceliyerek göstermiştik.

Sonra CELALEDDİN HARZEMŞAH ile YAVUZ SULTAN SELİM’i ele alarak KÜRTLER’in TÜRK TARİHİ’ndeki yerini bulmuştuk.

İkinci bölümde ise, BATI ANADOLU’nun Türklüğünü; PELASKLAR, İYONYALILAR, TİRHENLER, LİDYALILAR, ETRÜSKLER, İSKİTLER, ve MAKEDONLAR’ı inceliyerek göstermeye çalışmıştık… Tezimizi dilbilim çalışmaları ile desteklemiştik… Arkasından “Batı Medeniyeti” denen karmaşanın neye dayandığını göstermiştik.

Bu üçüncü bölümde de KAFKASLAR, KUZEY KARADENİZ (UKRAYNA) ve GÜNEY KARADENİZ bölgelerinde yaşıyan halkları ele alacak, onların TÜRKLER ile bağlantısını göstereceğiz… Güzel yurdumuzun KARADENİZ BÖLGESİ’nde oynanmak istenen oyunları delilleriyle ortaya koyacağız. Ülkemizdeki Hıristiyan azınlıkların nasıl emperyalizm ve misyonerlik baskısı altında olduğunu, LAZ, ÇERKES, ÇEÇEN, ABAZA, GÜRCÜ kökenli vatandaşlarımızın nasıl bir BÖLÜCÜLÜK tahrikine maruz kaldığını gözler önüne sereceğiz.

LAZ, ÇERKEZ, ÇEÇEN, ABAZA, GÜRCÜ kökenli olup ta, TÜRKİYE’ye ve TÜRK DEVLETİ’ne gönülden bağlı olan kardeşlerimizin sözlerimizden alınması, gocunması için hiç bir sebeb yok!… Biz zaten KARADENİZLİLER’in TÜRKİYE’nin en vatanperver kişileri olduğunu biliyoruz!.. Bizim davamız onlarla değil!..

Bizim sözünü ettiklerimiz, yabancı ajanların ihfallerine kanıp kendini bu ülkenin vatandaşı saymıyanlarla!.. Kendine özel haklar isteyen, hatta yeni bir yurt arıyan, bulundukları TÜRK topraklarında yeni bir devlet kurmaya kalkan şaşkınlarla!..

Biz KARADENİZ BÖLGESİ’nde yaşayan bütün bu boyların YAFETİK soydan, URAL-ALTAY grubundan, BEYAZ-ARI IRK’tan TÜRK olduğunu göstereceğiz… Tarihin derinliklerinden gelen Türklüğün, nerelere kadar uzandığını ortaya çıkaracağız.

Dileğimiz odur ki, ARTIK AŞAĞILIK DUYGUSUNDAN KURTULALIM!.. “Biz zaten herkesi kendimizden yaparız,” kompleksinden sıyrılalım… Biz yapsak ta, yapmasak ta ASYA VE AVRUPA’DA PEK ÇOK İNSAN KENDİNİ TÜRK SAYIYOR, GELECEĞİNİ TÜRKİYE’YE BAĞLIYOR!.. ARTIK BU GERÇEĞİ GÖRELİM!

Şimdi bazı siyasete bulaşmış Batılı tarihçilerin kasıtlı yönlendirmelerinden kurtulma zamanıdır!.. Onların sakladıkları belgeleri, gözardı ettikleri kaynakları ortaya çıkarıp inceleme zamanıdır. Artık güneş balçıkla sıvanamaz!..

BİZ GERÇEKTEN DÜNYANIN EN ESKİ MİLLETLERİNDEN BİRİYİZ, ve TARİHİN İLK GÜNLERİNDEN BERİ HİÇ DEVLETSİZ KALMAMIŞIZ!.. ANADOLU TÜRKÜ OLARAK HİÇ ESİR YAŞAMAMIŞIZ!.. BU ÖZELLİK BAŞKA HİÇ BİR MİLLETTE YOK!.. Kendini TÜRKLÜK’ten koparana HAYAT HAKKI yok!.. Böyleleri sömürge olmaktan kurtulamadı, kurtulamaz!

TAHİR TÜRKKAN

Devamı İçin…>>>

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

KAYADAKİ KURT
Göktürklerin Ergenekon Destanı, 80 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2374
mod_vvisit_counterDün4177
mod_vvisit_counterBu Hafta29343
mod_vvisit_counterGeçen Hafta44274
mod_vvisit_counterBu Ay63007
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19932385

Şimdi: 50 misafir, 1 bots var.
IP: 3.226.97.214