Apaçi Kızılderili Kabilesi :

Düşmanımı cesur ve kuvvetli yap! Eğer onu yenersem utanç duymayayım.


BATI ANADOLU’NUN TÜRKLÜĞÜ

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

TAHİR TÜRKKAN’IN TARİH NOTLARI

2. BÖLÜM
BATI ANADOLU’NUN TÜRKLÜĞÜ

GİRİŞ

Ülkemizin doğusuna kendini ârî sayan Kürtler ile Ermeniler, güneyine gene Kürtler, Ermeniler ve Sami olan Araplar ile Yahudiler; batısına da yine ârî olan Yunanlılar sahip çıkmaya kalkışıyorlar.
Gerekçe olarak ta bizim Anadolu’ya 1071′de geldiğimizi gösteriyorlar!.. Batılılar ve onların etkisinde kalan Doğulular, bizim istilacı, sömürgeci olduğumuzu söylüyorlar!..

Ama tarih gösteriyor ki, ANADOLU’nun doğusu da batısı da ta NUH PEYGAMBER zamanından beri, hatta daha öncesinden TÜRKLER’le meskûn idi!.. Güneye de batıya da medeniyeti TÜRKLER götürdü!..

Zaten böyle olmasa, bugün bütün medeniyetler yıkılma noktasına sür’atle yuvarlanırken; TÜRKLER hem ASYA’da hem de AVRUPA’da toparlanma ve tekrar seslerini duyurma noktasına yükselebilirler miydi?..

Notlarımızın birinci kısmında Doğu Anadolu’nun Türklüğünü; SÜMERLER, ELÂMLER, GUTİLER, KASİTLER, URARLAR, SUBARLAR, KARLAR, MEDLER, PARTLAR’ı inceliyerek göstermiştik.

Sonra CELALEDDİN HARZEMŞAH ile YAVUZ SULTAN SELİM’i ele alarak KÜRTLER’in TÜRK TARİHİ’ndeki yerini bulmuştuk.

Bu ikinci bölümde BATI ANADOLU’nun Türklüğünü; PELASKLAR, İYONYALILAR, TİRHENLER, LİDYALILAR, ETRÜSKLER, İSKİTLER, ve MAKEDONLAR’ı inceliyerek göstermeye çalışacağız… Tezimizi dilbilim çalışmaları ile destekliyeceğiz… Arkasından Batı Medeniyeti denen karmaşanın nereye dayandığını göstereceğiz… Bütün bunlar Türklüğün nerelere kadar uzandığını ortaya çıkaracak.

Dileğimiz odur ki, ARTIK AŞAĞILIK DUYGUSUNDAN KURTULALIM!.. “Biz zaten herkesi kendimizden yaparız,” kompleksinden sıyrılalım… Biz yapsak ta, yapmasak ta ASYA VE AVRUPA’DA PEK ÇOK İNSAN KENDİNİ TÜRK SAYIYOR, GELECEĞİNİ TÜRKİYE’YE BAĞLIYOR!.. ARTIK BU GERÇEĞİ GÖRELİM!

Şimdi bazı Batılı tarihçilerin kasıtlı yönlendirmelerinden kurtulma zamanıdır!.. Onların sakladıkları belgeleri, gözardı ettikleri kaynakları ortaya çıkarıp inceleme zamanıdır. Artık güneş balçıkla sıvanamaz!..

BİZ GERÇEKTEN DÜNYANIN EN ESKİ MİLLETLERİNDEN BİRİYİZ, ve TARİHİN İLK GÜNLERİNDEN BERİ HİÇ DEVLETSİZ KALMAMIŞIZ!.. BU ÖZELLİK BAŞKA HİÇ BİR MİLLETTE YOK!..

Günümüzde dahi başka hiç bir milletin aynı anda bu kadar çok devleti yok. TÜRKİYE, KUZEY KIBRIS, AZERBEYCAN, NAHCİVAN, KAZAKİSTAN, TÜRKMENİSTAN, KIRGIZISTAN, TACİKİSTAN, ÖZBEKİSTAN, AFGANİSTAN, MOĞOLİSTAN ve ESTONYA halen bağımsızlığına kavuşmuş TÜRK cumhuriyetleridir.

Ama iş burada bitmez!.. Sırada daha kimler var!..

Dünyadaki etkimiz böyle artma temayülü gösterirken, pısırık liderlerimiz ve cahil aydınlarımız, GÜNEY ANADOLU’yu ve KIBRIS’ı bile gözden çıkaran bir tutum sergilemektedirler.

Bunlar HALEP-MUSUL-ERBİL-KERKÜK’ün TÜRK DİYARI olduğunu, SURİYE ve IRAK’ta 3.000.000′dan fazla TÜRKMEN’in yaşadığını, İRAN’da 17.000.000 AZERİ’nin ilgi beklediğinden bile habersizdirler!.. Asya’ya heyet gönderirler de, yarı halkının dili UGURCA OLAN ESTONYA’yı akıllarına bile getirmezler!.. Halbuki ESTONYA kuyruğunda dolaştıkları Avrupa’nın en önemli noktasındadır.

Devlet büyüklerimiz “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” İslami prensibini istismar ederek, AZERİLER’i kesen Ermeniler’e yardım gönderirler de, AFGANİSTAN’daki TÜRK gruplara yardım etmeyi düşünmezler bile!..

Üstelik BABÜR ŞAH’ın kurduğu HİNDİSTAN TÜRK DEVLETİ’nin bugüne yansıması olan, bünyesinde milyonlarca TÜRK barındıran, bu yüzden TÜRKİYE’nin en yakın dostu olan, dünyanın tek kendi yaptığı ATOM silahına sahip müslüman ülkesi PAKİSTAN ile ilişkilerimizi bozarlar!

Zamanın akışına bu kadar ters davranan bu insanları, ve onları yönlendiren Batılıları uyarmak amacıyla, geçmişi bir kere daha gerçekçi bir anlayışla ele almak istiyoruz.

Umarız zihinlerdeki paslar silinir, gerekli dersler alınır.

TAHİR TÜRKKAN

Devamı İçin>>>

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

GENÇLİKTE VERİLEN SÖZ
Tuva Türklerinin Alday Buvçu Destanı, 104 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3159
mod_vvisit_counterDün5274
mod_vvisit_counterBu Hafta8433
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36328
mod_vvisit_counterBu Ay78425
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19947803

Şimdi: 43 misafir var.
IP: 3.226.97.214