Schiller Diyor ki :

Gözyaşları biçmek istemeyen kimse sevgi ekmelidir.


Beklenen haber

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

alt

Gördüm, ellerinde kılıçlar var. Sallıyorlar bir o yana, bir bu yana hınçla. Toprak, bağı bahçeyi yeşile, kırmızıya, turuncuya boyayıp bezedikçe; döne döne, devire devire, öldüre öldüre dolduruyorlar heybelerini. Doymuyor açlıkları. Doldurdukça boşaltıp, boşalttıkça terle soğutup, hırsla harlıyorlar yeniden ateşi.

Gördüm, kaplanların evlere nasıl kaçıştıklarını. Ceylanların dolaplara ürkek şaşkın nasıl saklandıklarını da. Gördüm, evet. Çocukların yüzleri yere düşüyor tek tek, ağıtlar tutuşturuluyor annelerin diline. Güçlendikçe ok atan elleri, peltek peltek beklenen büyük haberi soruyorlar bir yandan.

- Ne zaman ?  diye.

Haber geldi mi; zaman duracak, söz susacak hâlbuki. Haber geldi mi; sıra sıra dağlar un ufak olacak öfkeyle. Toprak her şeyi geri alırken, renkler sürüklenip siyah yüzlerin içinde kaybolacak. Duymuştum. Onlar da işitmişti. Kulak kesilen haber geldi mi, eritecek kılıçlarını bedenlerinde. Pınardan kana kana içtikçe susayacaklar, susadıkça yanacaklar. Hayır, hayır onlar unutmak için soruyorlar;

- Ne zaman ? diye.

Yazıyor, okudum. Haber geldi mi, yalanlar ve doğrular bölük bölük ayrılacak. Gecenin mahmurluğu girerken yedi kat örtünün altına, uyanacak herkes. Göbek bağları kesilecek, yeni bir Dünya’ya doğmadan hemen önce.

 İsra Doğan

21.Aralık.2011

Son Güncelleme: Perşembe, 22 Aralık 2011 23:18

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

İKİZ KARDEŞLER
Özbek Türklerinin Erali Şirali Destanı, 110 Sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün7628
mod_vvisit_counterDün4180
mod_vvisit_counterBu Hafta20546
mod_vvisit_counterGeçen Hafta33683
mod_vvisit_counterBu Ay129321
mod_vvisit_counterGeçen Ay161449
mod_vvisit_counterToplam20652824

Şimdi: 127 misafir var.
IP: 3.234.254.115