Anthony Robbins Diyor ki:
 
Hayatta ne yapacağını pek çok insan bilir ama bildiğini yapan insanların sayısı çok azdır.


Fransa’nın kararına karşı STK’lar birleşti…

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği), Tarım Federasyonu, Dost Yar, Dünya Yaşlılık Derneği ve Ekmek Üreticiler Birliği Federasyonu önderliğinde, Ankara/Çankaya bulunan Tarım Federasyonu’nun Genel Merkezinde 26 Aralık 2011 Pazartesi günü saat 14’te bir araya geldi. 150 STK’nın bir araya geldiği etkisiz kınamalar ve demeçlerle değil, ekonomik ve siyasal alanda gerçekten Fransa’nın canını acıtacak kararların alınması gerektiğini düşünen ortak açıklamalar yapıldı. Muhatabımız aklın ve mantığın gereği olan bir tavır değişikliği göstermediği sürece bu yaptırımlara süreklilik kazandırılması gerektiği söylendi.

 

İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği), Tarım Federasyonu, Dost Yar, Dünya Yaşlılık Derneği ve Ekmek Üreticiler Birliği Federasyonu’nun önderliğinde 150 STK’ nın yaptığı ortak açıklamadan sonra İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Sayın Ali Yüksel; Hakan Yüksel, Umut Çınar, Ercan Akpınar, Murt Kavuncu ve daha birçok isim konuyla ilgili basını bilgilendirdi.Basın açıklaması esnasında katılımın çokluğu dikkatlerden kaçmadı.

Fransa Meclisi, "Ermeni Soykırımı"nın yapılmadığını söyleyenlere karşı cezai müeyyide uygulanmasını sağlayacak yasa teklifini kabul etmekle siyasal, kültürel ve akıl dışı bağnazlığı göstererek gerçek yüzünü sergilemiş oldu.


     Yasa’nın 577 üyeli bir Meclis’te sadece 37 milletvekilinin oylarıyla geçmiş olması, bu kararın Fransız halkına yüklediği tarihî sorumluluğu ortadan kaldırmaz. Fransa’nın fikir ve düşünce özgürlüğü ilkesinin doğup, dünyaya yayıldığı yer olduğunu, 1789’dan bu yana sürekli tekrarlayanların aslında ne kadar hastalıklı bir toplumsal yapının ve zihin çarpıklığının sahibi olduklarını böylelikle görmüş olduk.Fransa’ya karşı millî politikamızın gereğini hakkıyla yerine getirmeliyiz; bu millî meselede bir ve beraber olarak Fransa başta olmak üzere bütün dünyaya gerekli mesajları vermeliyiz. Bu durum karşısında seyirci kalamayız.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin toplanarak derhal şu karar tasarısını geçirmesi gerektiğinin elzem olduğunu düşünüyoruz:


     "- Fransa, 1830-1962 yılları arasında milyonlarca Cezayirli müslümanı soykırıma tabi tutmuş olup insanlık suçu işlemiştir.


     -Ermeniler, 26 Şubat 1992’de, Dağlık Karabağ’da gerçekleştirdikleri Hocalı katliamında 613 çocuk, kadın ve erkekten oluşan Azerbaycan Türklerine yönelik hunharca bir toplu katliam gerçekleştirmiştir.


     -Fransa, 1994’te Ruanda’da kabileleri birbirine düşürmüş, bu bağlamda Hutu kabilesini para ve silahla donatarak Tutsi kabilesine mensup 800.000 insanın ölümüne sebep olmuştur. Dolayısıyla katliam suçlusudur.

 

Fransa ve Ermenistan bu katliamları yapmamıştır diyenler, 1 yıla kadar hapis yatacak ve 45.000 Euro para cezası alacaktır."

 

 

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

312 419 49 38

Fax

:

312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

e-mail

:

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

YARDIMSEVER AVCI
Kazak Türklerinin Kambar Batır Destanı, 96 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3197
mod_vvisit_counterDün5162
mod_vvisit_counterBu Hafta3197
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36328
mod_vvisit_counterBu Ay73189
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19942567

Şimdi: 41 misafir var.
IP: 3.226.97.214