Oruç Baba Der ki:

Ellerimin ne kadar soğuk olduğunu söylediğinde onun beni, benim de onu sevmediğimi anladım. Çünkü eğer ortada bir kusur varsa; yanmayan ateş kadar, ateşi yakamayan da kusurludur.


Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği'nden Açıklama

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

TÜM ARKADAŞLARIMA !

Merhaba Arkadaşlar,

Hepiniz grubumuza hoş geldiniz.

Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği olarak yapmış olduğumuz çalışmalarımız hakkında özet bilgiyi aşağıda bulacaksınız. 

Derneğin niçin kurulduğunu ve derneğe ismi verilen Sevgili kızım Gökçen hakkında daha fazla bilgilere ulaşmak için lütfen www.gokcengocer.com sayfamızı ziyaret ediniz. Duygularınızı, düşüncelerinizi ZİYARETÇİ SAYFASINA yazarsanız sevinirim.

DERNEK VE ÇALIŞMALARIMIZ HAKKINDA ;

TÜM DEĞERLERDEN DAHA ÜSTÜN VE KUTSAL OLAN, O OLMAZSA HİÇ BİR HAKKIN ÖNEMİNİN OLMADIĞI YEGANE HAKKIMIZ; YAŞAM HAKKIDIR. 

TÜRKİYE’ DE YAŞAM HAKKI KONUSUNDA ÇALIŞAN TEK DERNEK OLMAKLA GURUR DUYUYORUZ.

Bildiğiniz gibi ülkemizde insan hayatının hiçbir değeri bulunmamaktadır. Özellikle küçük çocuklar kendilerini bekleyen tuzakları bilmemektedirler.
26 Haziran 2006 tarihinde Bu tuzaklardan birisine Sevgili kızım Gökçen'de yakalandı.
Her çocuk gibi dondurmayı çok seven Gökçen, dondurma almak için gittiği bakkalda,
Algida dondurma firması ve satıcısının kurmuş olduğu tuzağa yakalandı. 

Kim düşünebilir? 5 dakika önce dondurma almak isteyen çocuğunun, dondurma dolabındaki elektirik kaçağına yakalanarak yaşamının son bulacağını.

Kim kendi çocuğuna ölümü yakıştırabilir?

Anne-Baba olarak yaşadığımız acıyı kelimelerle ifade etmeye imkân bulunmamaktadır.

Bu acıyı hiçbir ana babanın yaşamasını asla istemem... Bu öylesine büyük bir acı ki...

Bu bakımdan Türkiye'nin tek "yaşam hakkı derneği" olan Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği" ni 7 Mart 2008 tarihinde Gaziantep de kurdum. 11 Temmuz 2008 de İstanbul Şubemizi ve 9 Eylül 2009 da Ankara şubemizi kurdum. Şu anda başta İzmir olmak üzere diğer illerde de kuruluşumuzu gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Yapmış olduğumuz önemli çalışmalardan bazıları aşağıdadır;

1. Türkiye'nin çeşitli illerinde bulunan ilköğretim okullarında 5 adet küçüklü büyüklü kütüphane açtık. İmkanlarımız ölçüsünde ve sizin bize göndereceğiniz, kitap,bilgisayar,yazıcı,fotokopi makinası ve eğitime yönelik diğer malzemelerle bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. ( Gaziantep, Van, Bitlis/ Hizan, Erzurum/ Şenkaya) 

2. 16 saatlik ilkyardım eğitimleri verdik ve vermeye devam ediyoruz. 

3. Sağlık hizmeti verilmeyen Bağ-Kur sigortalıları lehine ve SGK aleyhine çok önemli bir dava açtım. Bu davanın konusu "SGK nın Anayasa ya aykırı olarak, borçlu Bağ-Kur sigortalılarını tedavi etmemesi ile ilgili yasanın ilgili maddesinin iptali” istemiyle Danıştay'da açtığım davanın tüm evraklarını ve savunmasını kendim hazırladım. Davayı kazanacağımdan eminim, dava olumlu sonuçlandığı an tedavisi yapılmayan ailesi ile birlikte 10.000.000 kişi ( 2.000.000 borçlu sigortalı) sağlık hakkından faydalanacaktır.

Bu konunun Mahkemede çözülmesinden ziyade ilgili yasanın düzeltilmesinin daha kısa ve kolay olacağını düşünerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin ile görüşmek için randevu talebimizi ilettik. 

4. İlkyardım eğitimi konusunda hazırladığımız raporu T.B.M.M ne sunularak İLK YARDIM YASASI çıkartılması için Milletvekilimize sundum. Bu raporumuz yasalaştığı an, önümüzde ki 10 yıl içinde Türk vatandaşlarının %80 i ilkyardımı öğrenmiş olacaktır. Çıkmasını istediğimiz bu yasanın en önemli maddesi ilköğretimden itibaren tüm öğrenim hayatı boyunca okullarda “İLKYARDIM DERSİ” nin zorunlu hale getirilmesidir. Böylece her yıl ilk yardım yapılamadığı için yaşamını kaybeden 15.000 insanın yaşamının bilinçsizlik ve eğitimsizlik nedeniyle kaybolmasını önleyeceğiz. 
Belki bu çalışmamız sonucunda sizin ya da sevdiklerinizin de yaşamı kurtulacak. İlk adımı biz attık ve devam ediyoruz. 

5. Başkalarının dikkatsizliği ve umursamazlığı yüzünden yaşamını kaybeden insanların ( özellikle çocukların ) aileleri ile irtibata geçtik ve görülecek davaya müdahil olma taleplerimizi bildirdik. 

6. Şehirlerde yaşamı tehdit eden yüzlerce unsuru tespit ettik. Bunların bir kısmını kendi çabamızla düzelttik, diğer olumsuzlukları hazırladığımız raporla Belediye Başkanlıkları başta olmak üzere yerel yöneticilere sunduk ve sunmaya devam ediyoruz.

7. Birçok çalışmamız bulunmaktadır. Bütün çalışmalarımız “insan yaşam hakkı” üzerinedir. Bu ülkede “yaşama Hakkı” na sahip çıkmak istiyoruz. Elbette sizler aramıza katılmadan bu mümkün olmamaktadır.

Yaşam Hakkına inanan herkesin derneğimize katılmasını bekliyorum. DERNEĞİMİZE KATILMAK İÇİN MESAJ YAZMANIZ VE ÜYELİK FORMUNU DOLDURARAK ADRESİMİZE GÖNDERMENİZ VEYA YAPMAKTA OLDUĞUMUZ TOPLANTILARA KATILARAK FORMU TESLİM ETMENİZ YETERLİDİR.

Siz, bize her konuda yardımcı olabilirsiniz. Öncelikle bulunduğunuz İl de derneğimize kayıt yaptırarak, eğer yaşadığınız yerde derneğimiz bulunmuyor ise ve sizde kurucu olmak isterseniz, derneğimizi yaşadığınız yerde kurarak çalışma yapabilirsiniz. Yeter ki siz isteyin.

Ayrıca Grubumuza yazılarınızla destek verebilirsiniz. Sizin desteğinizle grup yaşamını sürdürecektir.

SİZİN DE ÖNERİLERİNİZ OLABİLİR, BU ÖNERİLERİNİZİ GRUBA YAZARAK VEYA MAİL ATARAK BİZE SUNABİLİR VE TARTIŞILMASINI VEYA O KONUDA ÇALIŞMAMIZI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Saygılarımla
Hasan Fuat GÖÇER
Genel Başkan
Gökçen Göçer Yaşam Hakkı Derneği

 

Yorumlar  

 
#1 Gökçen Özen 13-09-2013 10:37
Merhaba,

Çalışmalarınızd a destek olmak isterim, elimden geldiği kadarıyla..

Syg,

Gökçen
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Kırk Kahraman Kız
Karakalpak Türklerinin Kırk Kız Destanı, 110 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1808
mod_vvisit_counterDün2938
mod_vvisit_counterBu Hafta4746
mod_vvisit_counterGeçen Hafta49499
mod_vvisit_counterBu Ay142898
mod_vvisit_counterGeçen Ay249870
mod_vvisit_counterToplam21247316

Şimdi: 44 misafir var.
IP: 3.239.233.139