Oruç Baba Der ki:

Ellerimin ne kadar soğuk olduğunu söylediğinde onun beni, benim de onu sevmediğimi anladım. Çünkü eğer ortada bir kusur varsa; yanmayan ateş kadar, ateşi yakamayan da kusurludur.


Huzur

 • PDF
 • Yazdır
 • e-Posta
 1. Neydi huzur? Bir lokma ekmeği paylaşmak mı?Paylaşmaya değmeyenlerden uzak durmak mı? Alınterimizle kazandığımız ekmeğe yalnızca sevilmeye değer olanlarla mutluluğu katık etmek mi?
  Sahi neydi huzur?Kalbinizin kırılmadığı,kimseye muhtaç olmadan kendi işinizi kendinizin gördüğü soluk almalar mı,örselenmeden,dört duvarınızın değerini bilip özgürce ayaklarınızı uzatıp çayınızdan yudumlamak mı, bazen bi...r dostun sıkıntısıyla efkarlanıp ona ulaşmaya, onu anlamaya çalışmak mı?
  Huzurda iyilik vardı, huzurda güzellik; huzurda dürüstlük vaardı, huzurda açıklık;huzurda güven vardı,huzurda umut...
  Huzur elimizden gelenin en iyisini yapmaktı. Sorumlukluklarımızı yalnızca başkaları için değil kendi adımıza da yerine getirmekti. Huzur kimsenin kalbini kırmadan yaşamayı öğrenmekti. Kötüden uzak durmayı öğrenecek kadar büyümekti.
  Huzur ALLAH'A yaslanmayı bilebilmekti. Vicdanımızı susturabildiğimiz oranda temizlenmekti.Kimin ne kadar yanında olmamız gerektiğini hissedebilmekti. Huzur beklediğimiz haber gelmeyince tevekkel teaALLAH diyebilmekti.Huzur kilometrelerce öteden bir kır çiçeğin kokusunu duyabilmek,bir resme bakıp tebessümle iç geçirebilmekti.
  Huzur biriktirdiğimiz mutluluklara yakın, yaşadığımız mutsuzluklardan uzak durmayı bilmekti.Hep daha iyisini hep daha güzelini yaşayabileceğin yarınları düşleyebilmekti.Huzur bazen beklentisizliği de öğrenebilmekti. Her şeyin hayırlısını bilen ve bizi bizden daha çok düşünen Yaratıcı'nın kararlarına saygı duyabilmekti.
  En önemlisi huzur, bizi hakedenle etmeyenin ayrımını çok doğru yapabilmekti.
  Hakedilir olmak için gösterdiğimiz çabaya yanilerini katabilmekti.
  Huzur inanmaktı, Huzur önce kendimizden başlayan bir disiplin, sonra söylediklerimizi hayata geçirebilmekti...

Son Güncelleme: Çarşamba, 02 Nisan 2014 15:16

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

KAYADAKİ KURT
Göktürklerin Ergenekon Destanı, 80 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün4887
mod_vvisit_counterDün7806
mod_vvisit_counterBu Hafta4887
mod_vvisit_counterGeçen Hafta76275
mod_vvisit_counterBu Ay22199
mod_vvisit_counterGeçen Ay249271
mod_vvisit_counterToplam20140848

Şimdi: 60 misafir var.
IP: 34.200.243.114