Alphonse Daudet Diyor ki:

Birini sevindiren iş, diğerini ağlatır, yaşamak işte böyledir.


UZAKLARDA VE DAĞLARDA KAYAN ÇİZGİLER

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

UZAKLARDA VE DAĞLARDA KAYAN ÇİZGİLER

 

1.Kontrolsüz sevgi ve hormonlar

26 Mayıs 2011 tarihli bir haber, bundan birkaç gün önce gündeme yerleşen ve çokça konuşulup eleştirilen Sibel Üresin’i ve söylemlerini anımsamama neden olmuştu. Haber şöyleydi:‘’Hizmetçisinden olan gayrimeşru çocuğu yüzünden 25 yıllık karısı Maria Shriver’den ayrılan Terminatör filmlerinin unutulmaz yıldızı Arnold Schwarzenegger’in 18 metresi ve 3 gayrimeşru çocuğu olduğu ortaya çıkmıştı. Terminatörün 18 sevgilisinden biri olan Gigi Goyette’nin arkadaşı Sun Gazetesi’ne konuştu: “Arnold, sevişirken Gigi’yi hastanelik etti. Gigi hastaneye gidince çok utandı.” Küçük Ev dizisinin oyuncularından Goyette, Terminatör’le 1989’da birlikte olduklarını itiraf etmişti.’’

Avusturya(Germen) kökenli A.B.D vatandaşı, sporcu, sinema oyuncusu, iş adamı ve siyasetçi olan Arnold Schwarzenegger’in biten evliliğinden de 4 çocuğu oldu bilinmektedir. 2003-2010 yılları arasında A.B.D'nin California Eyaleti Valisi seçilen bu azman eski valinin hormon takviyesi mi yaptığını yoksa bir çeşit tıbbi hastalığa mı sahip olduğunu bilemiyorum. Belki de birden gündeme pat diye oturan ve sık sık da o günkü söylemleriyle yeniden masaya yatırılacak olan S.Üresin  gibi A. Schwarzenegger de hatalı üretimlerin sonucu  çizgiden kayma gösteriyorlardır.

Bir şey daha dikkatimi çekiyor ki yukarıda okuduğum haberden sonra. Hastaneye gittiğinde çok utanan Gigi nedense bir adamın belki de 18. metresi olmaktan hiç utanmamış…

Biz son birkaç günden beri bir erkeğin 4 kadın alabilmesine karşı çıkmaya devam edelim elin azmanı sayıyı 18’e ulaştırıp skorda tavan yapmış görünüyor. Ne diyordu Fatih ve Eyüp belediyesinin muhafazakâr aile danışmanı Sibel Üresin: "Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çok eşliliği seçebiliyor. Erkek  daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çok eşli olurdum."
Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz.’’

Bu durumda A. Schwarzenegger’in bu kriterlerle uyumlu olduğunu söyleyebiliriz hatta fazlasının olduğunu da… Eski sporcu olduğu için güç desen onda, işadamı, sinemacı ve siyasetçi olduğu için de para desen yine onda… Ayrıca kuralları bozmuyor, gerekirse sebepsiz de dövüp hastanelik edebiliyor S.Üresin’in uygun bulduğu gibi ( bu konuda da aynen sözlemiş olduğu sözler şöyle: "Dayak ve aldatma bana göre boşanma sebebi değil. Türkiye`deki kadınların yüzde 80`i dilinden dayak yiyor.) Eeee… naspın adamcağız dillerini tutamayana haddini bildiriyor demek ki… Hem seviyor hem dövüyor.

’Kontrolsüz sevgi sevgi değildir, hayvanlıktır ‘’ demek uygun düşer mi düşmez mi bu konuda siz karar verin.

 

2. Yoğuşmalı özgürlük

27 Mayıs 2011 tarihli  değişik kaynaklardaki haberlerde, internette şöyle bir haber okumuştum :

‘’ PKK'lı terörist Sara E. ifadesinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın Şam'daki Yoğunlaşma Evi'nde kadınlara zorla tecavüz ettiğini açıkladı. "Abdullah Öcalan'ın 'Sizleri özgürleştiriyorum' diyerek tecavüz ettiği kadınlardan bazıları ya intihar etti ya da bir fırsatını bulup örgütten kaçtı"…

Haberin devamında sadece Öcalan’ın değil diğer bazı bölük komutanlarının hatta Öcalan’ın şoförünün bile kamplardaki kadınlara tecavüz etmiş olduğu görülüyor. Mağdur konumuna düşen ‘’ Güya haklı davaları için ‘’ dağlara çıkmış olan kadın örgüt mensuplarını belki nasıl bir kapana kısıldıklarını görmüşlerse de çok geç kalmışlar ve işin içinden değişik sebeplerden, korkulardan ( itiraz edenlere, şikâyette bulunanlara ajan muamelesi yapılması nedeniyle) dolayı çıkamamışlar ve maşa olmaya devam etmişler, ettirilmişlerdir.

İfade veren tecavüze uğrayan Sara E. Şöyle devam ediyor:

"Mahabat (kod) Sima Abkhezr, Kuzey Irak'a geçiş yaparken Parmaksız Zeki (kod) Şemdin Sakık buna tecavüz etmiş. O da durumu Öcalan'a şikâyet ediyor. Ama Öcalan büyük tepki gösteriyor. Diyor ki, 'sen nasıl komutanına böyle bir iftirada bulunursun? Sen ajan mısın? Yoksa birilerimi seni örgütledi?' Sonra 'bana masaj yap' diyor. Ve ardından defalarca tecavüz ediyor."

Yoğur beni yoğunlaştırayım seni… Bakış açısı ne kadar geniş İmralı’daki ‘’ Mümtaz şahsiyet’in ‘’ !!! … Peki ya şimdi yerim dar dediği yerde her türlü konforu sağlanan bu garip ve masaja meraklı yaratığa kim masaj yapıyor ya da tersten sorayım, kimi yoğunlaştırıp özgürlüğüne kavuşturuyor? Bu iş için tayin edilen vahşi güzeller var mı?

Devam edelim ilginç özgürleştirme yöntemine, medyaya yansıdığı kadarıyla:

‘’ Öcalan'ın "Yoğunlaşma Evi"nde kadın militanlara tecavüz ettiğini 2006'da örgütten kaçan Ayten Ç.'de dile getirmişti. "Dilar" ve "Leyla" kod adlı Ayten Ç. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde verdiği ifadede Şam'daki "Yoğunlaşma Evi"nde Öcalan'ın kadın militanlara tecavüz ettiğini söylemişti. Ayten Ç. bir gazeteye verdiği röportajda da tecavüzler hakkında şunları anlatmıştı: "Yoğunlaştırma Evi'ne bakire, genç ve güzel kadınlar alınır. Vahşi, "çöl güzeli" kızlardan hoşlanırdı ama sarışınlara daha çok ilgi duyardı. Apo bir gün beni masaja çağırdı. Seni özgürleştirmeye, tabulaştırdığın zincirleri kırmaya çalışıyorum" dedi. Titrediğimi görünce kovdu beni. Akşam yine çağırdı. Bu kez çözümsüzdüm. Bekâretimi aldı..."

………………………

Okudukça tanımsız kalmaya başlıyorum… Dağlar dengelerini ve genlerini bozmuş anlaşılan örgüt mensubu erkeklerin. Belki amipler gibi amitoz bölünmeyle çoğalamadıkları için  evlerinden koparıp dağa çektikleri bu kızlarla nesillerini sürdürmeye ve davalarına yeni, çekirdekten yetiştirmeyi kafaya koydukları  elemanlar yetiştirmeye çalışıyorlar? Köyünden aile ocağından belki de cehaletlerinin, ateşli, idealist gençliklerinin kurbanı olarak, vaatlerde bulunularak, kandırılarak, beyinleri yıkanarak taraflarına çekip ellerine silah verdikleri kızları düşürdükleri tuzaklara umarız başka genç kızlar düşmez, düşürülmez. Dağlarda, çöllerde, aynı vatan topraklarını birlikte paylaştığımız, bizim gibi bir ananın evladı olan bu kızların solmaması dileğimdir.

 

Müşerref ÖZDAŞ

Son Güncelleme: Salı, 10 Ocak 2012 14:09

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

İKİZ KARDEŞLER
Özbek Türklerinin Erali Şirali Destanı, 110 Sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün7108
mod_vvisit_counterDün4180
mod_vvisit_counterBu Hafta20026
mod_vvisit_counterGeçen Hafta33683
mod_vvisit_counterBu Ay128801
mod_vvisit_counterGeçen Ay161449
mod_vvisit_counterToplam20652304

Şimdi: 52 misafir var.
IP: 3.234.254.115