Alain Diyor ki :

Büyük başarılar kişiyi aptallaştırmadığı takdirde kişi alçakgönüllü olur.


BATI VE RUSYA DESTEKLİ ERMENİLER TARAFINDAN KATLEDİLEN TÜRK DEVLET ADAMLARI VE ÖNDERLERİ;

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

Sait Halim Paşa, Mehmed Talât Paşa, Cemal Paşa, Dr. Bahattin Şakir ve Azmi Beyleri anmak için Dünya çapında 15 Mart 2006, Saat 12.00’de Bir Dakikalık

SAYGI DURUŞUNA ÇAĞRI

Türk Ulusunun Onurlu Evlatları,

Ulusumuzun ve Devletimizin varlığıyla ilgili olarak, içinde yaşadığımız hassas dönemde görüldüğü gibi, Batılı Emperyalistler tarafından Türk’e boyun eğdirmek ve Anadolu’dan Türk’ü Ulus olarak silmek için dayatılan tarihi senaryolar bugün de aynı güçler tarafından günümüze uyarlanarak Türk’e ve Devletine karşı siyasî baskı aracı hâline getirilmiş ve çeşitli kanallardan uygulanmaktadır.

Özellikle geçmişte yer alan Batının Ermeni iddaları/Ermeni iddaları, Ulus-Devlet olarak millî benliğini pekiştirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve onun yetiştirdiği nesillerine karşı, geçmişte olduğu gibi, bugün de harekete geçen Batılılar tarafından, bugünü halletmek maksadıyla (Türkiye Cumhuriyetinin Ulus-Devletini tasviye etmek için) Türk’ün Cumhuriyet öncesi tarihine ve değerlerine saldırarak ve gerçekleri tahrif ederek kullanılmaktadır. Bu amaçla ilgili düzenlenen asırlık emperyalist stratejiler bugün de hareket hâlindedir. Bu anlamda Türkiye’de ve Türkiye dışında Türk’ün varlığına ve Türkiye Cumhuriyetine karşı, Osmanlı’nın kapütülasyon dönemlerinden itibaren emperyalistler ve emperyalistler tarafından yaratılan iş birlikçiler, senaryoda bugün de bir parçalama perspektifi ve pratiği içerisinde yerini almaktadır. Geçmişte olduğu gibi, bugün Türk’e karşı sahte bilgilere dayanarak, kendi tanımladıkları ‘Ermeni Soykırımını Kabul Edin’ şeklinde yoğun baskılarla uygulanmaya çalışılan bu konu, Türk Ulus-Devletinin tasviyesi yönünde, önce Batının Ermeni iddalarını/Ermeni iddalarını kabul, tazminat ve nihayet parçalama ve yok etmeye yönelik toprak talebini içermektedir.

Buna karşı biz Türkler, benimsediğimiz haklılığımızı öne çıkarmalı ve geçmişimize açıkça sahip çıkmalıyız. Tarihimizde yer alan 1915 Tedbirsel Ermeni Tehciriyle ilgili konu iyi incelendiğinde de açıkca görülmektedir ki, dönemin Osmanlı Hükûmeti tarafından yapılan tedbirsel amaçlı tehcirin olanca haklılığını ortaya koymak, ancak Türk’ün kendi perspektifi içerisinde ve bilgisi dahilinde gerçeği kabul etmesi ve bunu da bizzat taarruz politikasına dönüştürerek ele alması, sürekli anlatması ve bu konuda oluşturulacak çelikten bir örgütlülükle oluşabilir. Bu anlamda biz Türkler tarihimize bir bütün olarak bakmayı ve sahip çıkmayı iyi değerlendirmeliyiz. Değerlendirmelerimizi hem içe, hem de dışa yönelik bilgi akışında ve gerektiği zamanda eylem olarak kullanmak amacıyla, bilgiye dayanan zincirleme bir hareketlilik yaratarak bunu gerçekleştirmek zorundayız. Bunun için, tarihimizin önemli bir dönüm noktası ve her anlamda haklı zemine dayanan 1915 ‘Tedbirsel Ermeni Tehcirinin’ doğruluğunu ve gerekliliğini dünya çapında her sevyede ve mekânda ortaya koymalıyız.

Biz Türkler, Rusya ve Batılı Emperyalistler tarafından kışkırtılan ve oluşturulan bölücü Ermeni eliti ve aynı Emperyalistler tarafından yönlendirilen ve bizzat Osmanlıya karşı, Anadolu’da ve karşı cephelerde savaştırılan bölücü ve soykırımcı Ermenilerin, o dönemin Emperyalist planlarına göre, Anadolu’nun 7 vilâyetinde kukla “Büyük Ermenistan” kurmak ve Türk’ü Anadolu’dan kovmak ve esir etmek amacıyla yarattıkları isyanlar, Müslüman soykırımları, terör hareketleri, karşı taraf lehine casusluk, Osmanlı’nın ikmal yolarına saldırı şeklinde cereyan eden tüm olumsuzluklara haklı olarak dur demek ve tedbir almak için yapılan bu tehciri savunmalıyız. Unutmamalıyız ki, Ebedî önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Millî Kurtuluş Savaşı, esas olarak, bu tehcirin yapıldığı güvenilir coğrafik bölgelerde, Amasya, Sivas ve Erzurumda meşrulaştırılarak kararlar altına alınmış ve Türk’ün elinde kalan ve Kâzım Karabekir Paşa tarafından yönetilen son düzenli kuvvetimizde bu tehcir bölgesinden harekete geçmiştir. Bu anlamda Millî Kurtuluş Savaşımızın oluşmasına ve Türk’ün Anadolu’da varlığına objektif ve fiilî katkı sağlayan bu tehcir için gerekli ve zamanlı karar alan, dönemin Osmanlı Hükümetine ve üyelerine varlığımızın korunması ve yok edilmesinin önlenmesiyle ilgili hizmetleri açısından biz Türkler olarak şükran borçlu olduğumuzun bilincinde olmalıyız.

Bugün hem Türk’e ve Devletine karşı sürekli ısıtılan Emperyalist senaryolara ve uygulayıcı işbirlikçilerine karşı, hem de kendi tez ve millî varlığımızın ortaya konması açısından, 1915 yılında Türk’ün varlığı ve Vatan Savunması için, bu tedbirsel tehcir kararını alan, uygulayan ve bu yüzden, Batı ve Rusya destekli Ermeni terröristler tarafından şehit edilerek siyasî soykırıma uğrayan rahmetli millet büyüklerimiz başta Mehmed Talât Paşa, Sait Halim Paşa, Cemal Paşa, Dr. Bahattin Şakir ve Azmi Beyler olmak üzere, onların hizmetlerini anmak, onların şahıslarında tedbirsel tehcir konusunda hem haklılığımıza, hem geçmişimize sahip çıkmak ve hem içeriye, hem de dışarıya bir mesaj vermek maksadıyla, dünyanın çeşitli coğrafik yerlerinde yaşayan ve Türküm ve Türk dostuyum diyen herkesi, kurumu, kuruluşu, şahsiyeti, Mehmed Talât Paşanın Berlin’de katledildiği tarih olan 15 Martta ve Türkiye saati ile saat 12.00’de Türkleri ve Türk dostlarını bir dakikalık saygı duruşuna çağırıyorum ve herkesin bu çağrıyı bulunduğu yörede ve ülkede, örgütlenerek ve örgütleyerek gerçekleştirmesini öneriyorum.

Aynı konuya yönelik olarak, ayrıca Türküm ve Türk dostuyum diyen herkesi, emperyalistlerin maşası Ermeni teröristlerce katledilen bu millet büyüklerimiz için, aynı gün yapılabilecek ve yapılması gereken tüm yerlerde, anma törenleri, gösteriler, toplantılar, sempozyumlar, paneller yapmaya, Camilerde ve Cem Evlerinde de önderlerimize yönelik hutbe okutmaya ve konuşmalar yapmaya ve gıyaplarında cenaze namazı kılmaya çağırıyorum.

Not: Törenler için yığınsal katılım amacıyla nokta yerler olarak; Erzurum, Van, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Lefkoşa, Bakü, Berlin, Köln, Münih, Hamburg, Frankfurt, Paris, Marsilya, Brüksel, Viyana, Roterdam, Londra, New York, Washington, Ottawa, Montreal, Vencouver, Kopenhag, Oslo, Stokholm, Melbourne, Sidney, Kerkük, Gümülcine, İskeçe, Kırcaali, Nahcivan, Sancak ve Bern’i öneriyorum. Ayrıca Bu nokta tören yerleri dışında Türkiye’nin her şehir, kasabasında, köyünde ve Yurt dışında da Türklerin bulunduğu her yerde Batı ve Rusya destekli Ermeniler tarafından katledilen Türk önderleri için tören yapılmasını öneriyorum.

Ruhları Şad Olsun!

Ey Türk, Onurlu Tarihine ve Varlığına Sahip Çık!

Ne Mutlu Türküm Diyene!

BU ÇAĞRIYI TÜM İLETİŞİM AĞLARI KANALIYLA VE ELDEN ELE TÜRKÜN BULUNDUĞU EN ÜCRA KÖŞEYE KADAR YAYALIM!!!

Saygılarımla,

Sefa M. Yürükel,

Soykırım ve Terörizm Araştırmacısı

Sosyal Antropolog ve Etnograf

Sefa M. Yürükel
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Manas'ın Oğlu
Kırgız Türklerinin Manas Destanı'nın ikinci bölümü, 110 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3229
mod_vvisit_counterDün5274
mod_vvisit_counterBu Hafta8503
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36328
mod_vvisit_counterBu Ay78495
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19947873

Şimdi: 51 misafir var.
IP: 3.226.97.214