Albert Einstein Diyor ki:
 
Genelde insanlığın kaderi, hak ettiği olacaktır.

 

 


KADIN OLMAK SUÇTUR….

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

alt
Suçtur kadın olmak....Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedeni vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin.
 
Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler mesela. Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır, hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ama öyle çok iddialı da olmaması gerekir. Erkeğin yanında yerini bilmelidir.
 
Kadın olmak suçtur bu hayatta. Seversin deli derler, sevmezsin kötü derler. Elde ederler basit olursun, elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun. Susarsın bir şey bilmiyor derler, susmazsın dili uzun derler.
 
Erkek olmak doğuştan bir güçtür, kadın olmak eksikliktir, güçsüzlüktür. Eksik etektir kadın Aklı ermez, gözü açılmamalı, sırtından sopa karnından sıpa eksik olmamalıdır. Kadın, şeytana açılan kapıdır çünkü. O kapıyı, kadına açtırtmamalı.
 
Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen.
 
Kadın olmak eteğini uzun tutmaktır, başkalarının günahlarının bedelini kendisinin ödemesidir. Kadın yüzeyseldir görünürde ve karmaşıktır erkekten istediği şeylerde. Oysa kadın derindir ve derine dalmasını bilen vurgun yeme ihtimalini de göze alabilmelidir. Cesurdur kadın, erkek gibi tartıp biçmez. Seviyorsa bodoslama atlar, sevdiği için tüm engelleri aşar. Oysa erkek korkaktır. Ne kadının ilgisini kaybetmek ister ne de ona bir gelecek vaat eder. Yedekte tutar. Daha iyisini bulamazsa, elinin altındaki ile idare eder.
 
Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey; sevgi, sadakat, dürüstlüktür...
 
 
 
Evet, Sevgili Dostlarım ve Sevgili Kadınlar,
 
Yazılanlara itirazı olan varmı?........
 
Yaşamımız boyunca her zaman duyduklarımız ve bize aşılanan sözler. İçinde biraz doğru diyebileceğiniz, haklıdır dediğiniz şeyler varsa hala bilinçaltı kodlamalarınızın getirdiği kalıntılardır. Yazılanlara katılanların çoğu maalesef erkektir. Biraz kadında olsa.  Bunlar geçmişteki ailesel kalıntılardır. Bilinçaltımızdaki egodur ve kabul edilmektedir, Ne yazıkki.
 
Kendini bilen, kendine güvenen ruhsal ve bedensel olarak kendini seven her kadın bu ve benzer yazılanlara, söylemlere kulak asmaz, asmamalı….
 
Kadınlarımıza özenle ve sevgiyle yaklaşalım ve hakettikleri değeri biz erkekler bilelim, verelim…..
 
Sevgilerimle…
 
 
 
Kadir Tuğtekin OK
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Ölümsüzlük Pınarı
Başkurt Türklerinin Ural Batur Destanı, 94 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3471
mod_vvisit_counterDün5754
mod_vvisit_counterBu Hafta20800
mod_vvisit_counterGeçen Hafta50558
mod_vvisit_counterBu Ay9225
mod_vvisit_counterGeçen Ay234522
mod_vvisit_counterToplam19185966

Şimdi: 58 misafir, 61 bots var.
IP: 3.226.243.36