Bernard Shaw Diyor ki :

Aptallar, utanılacak bir şey yaptıkları zaman mazeret diye o işi her zaman yaptıklarını söylerler.


Kanser Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

JOHN HOPKINS HASTANESİ'NDEN 

1) Herkesin vücudunda kanser hücreleri vardır. 
Bu kanser hücreleri birkaç milyara kadar çoğalmadıkça standart testlerde görülmezler. Doktorlar kanser hastalarına tedaviden sonra vücutlarında artık kanser hücresi kalmadığını söyledikleri zaman, bu yalnızca kanser hücrelerinin testlerle saptanamayacak düzeyde olduğu anlamına gelir. 
2) Bir kişinin hayatı boyunca 6 ile 10 kez kanser hücreleri oluşabilir.
3) Kişinin bağışıklık sistemi güçlü olduğu zaman kanser hücreleri yok edilir ve çoğalarak tümör oluşturmalarına engel olunur. 
4) Bir kişide kanser olması, o kişide çoklu beslenme eksikliği olduğuna işaret eder. Bunlar genetik, çevresel, beslenme ve yaşam tarzı faktörlerine bağlı olabilir. 
5) Çoklu beslenme eksiklini yenebilmek için diyeti değiştirmek 
ve ek takviye almak bağışıklık sistemini güçlendirir. 
6) Kemoterapi hem hızlı çoğalan kanser hücrelerini, hem de kemik iliğinde, sindirim sisteminde v.s.'deki hızlı büyüyen sağlıklı hücreleri yok eder ve karaciğer, böbrekler, kalp, akciğerler v.s.'de organ tahribatına yol açar.
7) Radyasyon kanser hücrelerini yok ederken; 
sağlıklı hücre, doku ve organları da yakar, yaralar ve zarar verir. 
8) Kemoterapi ve radyasyon başlangıçta tümörün küçülmesine yol açar. Kemoterapi ve radyasyon tedavisinin uzaması tümörün daha fazla yok olmasına yol açmaz. 
9) Kemoter! api ve radyasyondan dolayı vücut çok fazla toksin yüklenmesine maruz kalınca, bağışıklık sistemi ya tehlikeye düşer, ya da yıkılır; dolayısıyla kişi çeşitli enfeksiyonlara ve komplikasyonlara yenik düşer. 
10) Kemoterapi ve radyasyon kanser hücrelerinde mutasyona neden olabilir ve dirençlerinin artarak yok edilmelerini zorlaştırabilir. 
Cerrahi işlem de kanser hücrelerinin başka taraflara atlamasına neden olabilir. 
11) Kanser hücreleri ile savaşmakta etkili bir yöntem ise onları çoğalmak için ihtiyaçları olan gıdalardan yoksun ve aç bırakmaktır. 
 
KANSER HÜCRELERİ  AŞAĞIDAKİLERLE BESLENİR.
a- Şeker kanser besleyicidir. Şekeri kesilerek kanser hücrelerinin önemli bir gıdası kesilmiş olur. NutraSweet, Equal, Spoonful v.s. gibi tatlandırıcılar zararlı olan Aspartam ile yapılırlar. Daha iyi bir tatlandırıcı Manuka balı veya molastır, ama az miktarda alınmalıdırlar. 
Sofra tuzunda beyazlatıcı olarak kimyasallar bulunmaktadır. 
Daha iyi bir seçenek Bragg'in aminosu veya deniz tuzudur. 
b- Süt vücudun, özellikle sindirim sisteminde, mukus üretmesine neden olur. Kanser mukusla beslenir. Süt yerine tatlandırılmamış soya sütü tüketilerek kanser hücreleri aç bırakılabilir. 
c- Kanser hücreleri asit ortamda gelişirler. Et temelli diyet asittir ve sığır eti veya domuz eti yerine bol balık ve az tavuk eti yemek en iyisidir. Ette, özellikle kanserli kişilere zararı olan, canlı hayvan antibiyotikleri, büyüme hormonları ve parazitleri bulunur. 
d- %80 taze sebze ve meyve suyu, kepekli tahıllar, tohumlar, nohutgiller ve biraz meyveden oluşan bir diyet vücudu bazik (alkali) ortamda tutar. %20 de fasulye içeren pişmiş gıdalardan oluşabilir. 
Taze sebze suları kolayca emilip 15 dakika içinde hücre düzeyine ulaşabilen 
ve sağlıklı hücreleri besleyen ve çoğalmalarını hızlandıran canlı enzimler içerirler. Sağlıklı hücre üretimi için gerekli olan canlı enzimlerin sağlanması amacıyla, taze sebze (sebzelerin çoğunluğu ve fasulye filizi) yiyin veya suyunu için ve günde 2-3 kez çiğ sebze yiyin. Enzimler 40o C'de yok olurlar. 
e- Yüksek kafein içerikli kahve, çay ve çikolatadan uzak durun. 
Yeşil çay daha iyi bir seçenektir ve kanserle savaşan özellikleri vardır. 
Bilinen toksinler ve ağır metaller içeren musluk suyu yerine arıtılmış veya filtrelenmiş su içiniz. Damıtılmış su asittir, kaçınılmalıdır. 
12) Et proteininin sindirimi zordur ve çok sindirim enzimi ister. 
Bağırsaklarda duran sindirilmemiş et çürür ve daha çok toksin birikimine neden olur. 
13) Kanser hücrelerinin duvarları sert protein ile kaplıdır. 
Et yemekten kaçınarak veya azaltarak, kanser hücrelerinin protein duvarlarına saldıran enzimler daha çok açığa çıkar ve vücudun öldürücü hücrelerinin kanser hücrelerini yok etmelerini sağlar. 
14) Bazı destek maddeleri (IP6, Flor-ssence, Essiac, anti-oksidanlar, vitaminler, mineraller, EFA'lar v.s..) bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudun kendi öldürücü hücrelerinin kanser hücrelerini yok etmesine yardımcı olur. E vitamini gibi diğer destek maddelerinin de, vücudun hasarlı, istenmeyen veya ihtiyaç olmayan hücrelerin atılmasının normal yolu olan, apoptoziz veya programlanmış hücre ölümüne yardımcı olduğu bilinmektedir. 
15) Kanser zihinsel, bedeni ve ruhsal bir hastalıktır
Öngörülü ve olumlu bir ruh kanser savaşçısını muzaffer yapar.  Öfke, affetmezlik ve acı bedeni stresli ve asitli bir ortama sokar. Seven ve affeden bir ruha sahip olmayı öğrenin. Sakin olmayı ve hayatın tadını çıkarmayı öğrenin. 
16) Kanser hücreleri oksijenli ortamda gelişemezler
Günlük egzersizler ve derin nefes alma hücre düzeyine kadar daha fazla oksijen alınmasına yardımcı olur
Oksijen terapisi kanser hücrelerini yok etmek için diğer bir yöntemdir. 
 
JOHN HOPKINS HASTANESİ'NDEN 
KANSER GÜNCELLEMESİ
1) Mikrodalga fırına plastik kap koymayınız.
2) Dondurucuya su şişesi koymayınız. 
3) Mikro dalga fırınına plastik ambalaj koymayınız. 
 
4) John Hopkins Hastanesi bunu yakın bir zamanda bülteninde yayınlamıştır. 
Bu bilgi Walter Reed Ordu Tıp Merkezi tarafından da yayınlanmaktadır. 
Dioksin kimyasalları kansere, özellikle de göğüs kanserine, neden olmaktadır. Dioksinler vücudumuzun hücreleri için son derece zehirlidir. Plastik şişelerdeki suyu dondurmayınız, çünkü bu plastiğin içindeki dioksinin salınmasına neden olur. 
 
Castle Hastanesi Sağlıklılık Programı Yöneticisi Dr. Edward Fujimoto 
bu sağlık tehdidini anlatmak için yakınlarda bir televizyon programına çıktı. 
Dioksinleri ve bizim için ne kadar kötü olduklarını anlattı. 
Plastik kaplar içindeki yiyeceklerimizi mikrodalgaya koyarak ısıtma ve pişirmenin ne kadar vahim sonuçlara sebebiyet verdiğini anlattı.
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

SÜPERMARKETTEKİ SÜRPRİZ
Köroğlu Destanı'nın Türkmenistan varyantı. 96 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün8765
mod_vvisit_counterDün8426
mod_vvisit_counterBu Hafta55584
mod_vvisit_counterGeçen Hafta61374
mod_vvisit_counterBu Ay287551
mod_vvisit_counterGeçen Ay251938
mod_vvisit_counterToplam19716230

Şimdi: 94 misafir, 30 bots var.
IP: 18.207.254.88