Mevlana Diyor ki:

Kimde sevgi varsa, Allah'ın varlığı ondadır.


SANATSOKAĞI DERGİSİ

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Sanat Sokağı ailesine katılmamın üzerinden neredeyse beş yılın geçtiğini geçenlerde arşivimde sakladığım dergiler hatırlattı bana.Koskoca beş yıl, su gibi geçmiş gitmiş.  İnsanın hayatını etkileyen, onun fikirlerini değiştiren zamanlar vardır. Bir bakarsınız aniden hiç alışık olmadığınız, sizi değiştirecek bir noktada bulursunuz kendinizi. Benim de aslında yazın hayatına girmem bu şekilde oldu.

 

Bolu’ da yayın hayatına devam eden Edebiyat ve Sanat dergisi Sanat Sokağı Dergisi’ ne  yüreğini koyan arkadaşım, dostum Semra Hanım’ın mücadelesinden bahsetmek istiyorum öncelikle. O hayatımda tanıdığım ve hayranlık duyduğum değerli bir insandır. Onu ilk tanıdığımda, dergiyi yeni çıkarmaya başlamıştık. O zamanlar sadece iş dolayısıyla tanışıyorduk. Sonra görüştükçe yakınlaştık ve birbirimizi daha iyi tanıdık. Sonrasında vazgeçemeyeceğim dostlarımdan biri haline geldi. Dostum olmasından öte benim için takdire şayan tarafı, sanat adına yaptığı fedakarlıktır. Hele ki okuma alışkanlığı olmayan bir ülkede, yayın yapan çoğu derginin çektiği sıkıntılarla uğraşıyor olması da ayrı boyutuydu. O dönemde sıradan bir yaşamın içinde ev- iş arasında monoton bir yaşamım vardı. Haliyle  her insan gibi sorunlar yaşıyordum. Semra Hanım’ ın yönlendirmesiyle ilk yazımı yazdım ve dergide yayınlandı. Ben, ilki gerçekleştirmiştim. O da beni motive etmişti. O zamandan bugüne tam beş yıl geçti. Başlangıçta Sanat Sokağı dergisi samanlı gazete kağıt baskıydı. Şimdi renkli kuşe kağıda basılıyor. Aramıza sonradan katılan Sayın Mehmet Demirci’ nin dergimize katkısı  çok büyüktür.

 

Derginin içeriği çok zengin. Sanat adına aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. Dil, din, ırk, mezhep, siyaset ayrımı yapılmadan, sadece Sanat ve Edebiyatın var olduğu bir dergidir.Her sayısında bir röportaj konuğuyla içeriği daha zengin. Türkiye’ nin her tarafından yazarların yer aldığı dergi yine Türkiye’nin neredeyse bütün İllerinde okuyucularıyla buluşuyor. Yayıncılık sektörünün çektiği sıkıntılarla mücadele veriyorlar. Finansmanını için çektiği sıkıntılara bizzat şahit oluyorum. Semra Hanım’ ın yalvar yakar şekilde aldığı reklamlarla ayakta tutmaya çalışıyor. Bunun böyle olmaması gerektiğini bildiğim halde çaresinin de olmadığını bilmek daha fazla üzüyor bir okur yazar olarak.

 

Sanat severler olarak sizlere seslenmek istedim dostlar. Güzel şeylerin devamı için birbirimize destek olmamız gerekiyor. Dergi iki ayda yayınlanan bir dergi. İl dışı abonelik yıllık 50 TL,

Eminim elinize aldığınızda çok beğeneceksiniz. İsterseniz yazılarınızı, öykülerinizi de gönderebilirsiniz.Yayın kurulunda incelendikten sonra basılması gereken yazılar yayınlanıyor.  İletişim bilgilerini aşağıya yazıyorum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum tüm dostlara.

 

İlgileri ve dostlukları için Fikir Yolu dostlarına ve yönetimine saygılarımı sunuyorum.

 

Tel : 0 374 218 10 00

Mail: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Adres : Tabaklar Mah.Hattat Emin Barın Cad. Yoldaş Apt. 17-2 Bolu

 

 

Son Güncelleme: Pazar, 25 Mart 2012 04:01

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

YARDIMSEVER AVCI
Kazak Türklerinin Kambar Batır Destanı, 96 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1521
mod_vvisit_counterDün4681
mod_vvisit_counterBu Hafta1521
mod_vvisit_counterGeçen Hafta40012
mod_vvisit_counterBu Ay150308
mod_vvisit_counterGeçen Ay161449
mod_vvisit_counterToplam20673811

Şimdi: 55 misafir var.
IP: 18.215.33.158