Alain Diyor ki :

Büyük başarılar kişiyi aptallaştırmadığı takdirde kişi alçakgönüllü olur.


Adana’da Bir Okula Arif Nihat Asya'nın İsmi Verildi

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

TÖRE DERGİSİ'nin Girişimiyle Adana’da Bir Okula Arif Nihat Asya'nın İsmi Verildi

 

Bayrak şairimiz  Arif Nihat Asya'nın adı Adana’da bir okula verildi.

TÖRE DERGİSİ  tarafından hazırlanan ve Adana Valliği’nden Adana'nın Kurtuluşu törenlerinde Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiiriyle birlikte anılması talep edilen bir mektup üzerine Adana Valisi Hüseyin Avni ÇOŞ’un talimatıyla Adana'da Erkek Lisesi’nde bir salona Arif Nihat Asya ismi verilmiş ve“5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu törenlerinin, Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya’nın da anılacağı bir şiir şöleni havasında yapılacağını” basına duyurulmuştu.   

Adana'da öğretmenlik yapan ve Adana'nın kurtuluşu 5 Ocak'ta yazdığı bayrak şiiri nedeniyle ismi "bayrak şairi" olarak anılan Arif Nihat Asya'nın  ismi geçtiğimiz günlerde de Vali COŞ’un talimatıyla Ceyhan ilçesindeki Sakarya İlköğretim Okulu'na verilerek ölümsüzleştirildi.

Okula Arif Nihat ASYA’nın isminin verilmesi hakkında TÖRE DERGİSİ imtiyaz sahibi Ömer Faruk BEYCEOĞLU: “TÖRE DERGİSİ  tarafından hazırlanan ve Adana'nın Kurtuluşu törenlerinde Arif Nihat Asya hocamızın Bayrak şiiriyle birlikte anılmasına vesile olan mektubumuz üzerine Sayın Valimiz Adana'da Erkek Lisesinde bir salona Arif Nihat Asya isminin verilmesi hususunun gerçekleştirilmesini sağlamıştı. Yeni aldığımız haber bizi ziyadesiyle sevindirmiştir. Ceyhan'da bir ilköğretim okulunda Bayrak Şairimizin adı yaşatılacaktır. 

Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni COŞ'a gerek "BAYRAK ŞAİRİ"miz Arif Nihat ASYA'nın ve gerekse yakınlarda kaybettiğim değerli şairimiz Abdurrahim KARAKOÇ'un adlarının yaşatılması konusunda gösterdiği hassasiyete teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu

Kaynak: www.kamugazetesi.com

Son Güncelleme: Salı, 03 Temmuz 2012 11:48

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

KAYADAKİ KURT
Göktürklerin Ergenekon Destanı, 80 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3682
mod_vvisit_counterDün11643
mod_vvisit_counterBu Hafta48846
mod_vvisit_counterGeçen Hafta38617
mod_vvisit_counterBu Ay137499
mod_vvisit_counterGeçen Ay249870
mod_vvisit_counterToplam21241917

Şimdi: 27 misafir var.
IP: 3.239.109.55