Mevlana Diyor ki:

Kimde sevgi varsa, Allah'ın varlığı ondadır.


Yüreğimizdeki Aydınlık

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

altKimi insanların karanlıktır yürekleri, mühürlenmiştir  kapkara bir bulutla. Ne sevmesini bilirler ne gönül almasını. Hırslarından başka hiçbir şey yoktur içlerinde bomboş bir çuval gibi doldurulmayı beklerler.

 

Oysa yüreğimizdeki aydınlıkla başlar her şey. Pırıl pırıl bir gökyüzüne çıkar kara bulutlar. Orada iç hesaplaşmalarımızla arınır, çözünür  masmavi bir sevgiye bürünür. Bu yüzden karanlığı sevmem.Baktığım her  ışıkta bir buseyi safiyet, gördüğüm her renkte aşikar bir işaret,; aydınlığı çağırır gözlerim, genişler etrafımdaki duvarlar, yayılır masivaya, evrende bin bir  gizemli suret.. Herkes iyi, herkeste  İlahi bir haslet..

Yansırken olmayana, olandan alır kuvvet. Kirlenir malayani kılıflarla iyinin rengi, aydınlık seslerde bir çatlama, bir kekemelik;  karartır ışığını. Sonrası sonsuza kadar sürecek bu serüvende dön dolaş arıt dur arıtabilirsen ruhunu.. Nasip…

Bırakın kendi karanlıklarında bir helezonda arasınlar yerlerini, aydınlığa çıkmak için çaba göstermeyenler. Önce kendimizle başlar her şey. Arayışlarımızda da buluşlarımızda da kendimizi tamamlama ve aslımıza dönme çabası. Tökezlesek de zaman zaman, çalılar batsa da ayaklarımıza izin vermeyelim yüreğimizi karartmalarına.

Bizim sevdamız başka, ışık olur kollarını açar; bir melek kanatlarında başını birbirinin omzuna  yaslar.

Şimdi dingin ama bir o kadar yoğun bir sıcaklık  topladığımız eteklerimize. Biraz daha büyüdük, biraz daha yayıldık gönlümüzle. Pespembe bir dünyanın yatarken dizlerine yolumuzdaki ışık, su serper gönlümüze.

 

 

04.12.2012

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 02 Nisan 2014 06:53

 

Yorumlar  

 
#1 Ömer Faruk Hüsmüllü 05-12-2012 18:31
Kutlarım... Çok hoşuma gitti. Yüreğiniz hep aydınlık olsun. Selam ve saygılarımla...
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Kırk Kahraman Kız
Karakalpak Türklerinin Kırk Kız Destanı, 110 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün4599
mod_vvisit_counterDün4206
mod_vvisit_counterBu Hafta30858
mod_vvisit_counterGeçen Hafta61677
mod_vvisit_counterBu Ay109847
mod_vvisit_counterGeçen Ay249271
mod_vvisit_counterToplam20228496

Şimdi: 85 misafir var.
IP: 3.226.245.48