Bernard Shaw Diyor ki :

Aptallar, utanılacak bir şey yaptıkları zaman mazeret diye o işi her zaman yaptıklarını söylerler.


DOMİNO TAŞLARI

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

altYoktan var etmek yaratıcıdan başka bir varlık için mümkün olamayacağına göre var olanın değer ve ehemmiyetinin farkında olmak gerek. Tanımı yapılabilenden yapılamayana kadar her şey evrende değer ve itibar kazanmak zorunda. İtibar kazanamayan var anlamsızlaşıyor. Yaratılış gayesini gerçekleştiremiyor. Olması gereken yerde olmadığı için de denge bozuluyor, yaratılış misyonunu başka bir var dolduramadığı için her şey alt üst oluyor.

 

Küçümsediğimiz, önemsemediğimiz her adım zincirleme bir yanlışın müsebbibi oluyor. Art arda dizilmiş domino taşlarının yalnızca birinin olması gereken yerde olmayışının bütüne hükmetmesi gibi.

Hazıra konduğumuz her şeyde başkalarının parmak izleri var. Bizim olmayana hükmeden sahibi olacaktır. Yani o hiçbir zaman bizim olmayacaktır. O halde bizim olması için koşul nedir? Bize ait olanı/ özgün olanı/ hükmedebileceğimiz  varları bir araya getirerek  elaleme muhtaç olmamak.. ya da elinizdeki varların kıymetini bilmek…Elbette bir başkasına muhtaçsanız o başkası bunu kendi kazanımına uygun hale getirmek için sizi kullanacaktır. Buna sahip olmak için sizin bedelinin kaç kat üstünde para ödediğiniz umurunda bile olmayacaktır.

Beyin gücünün hiçe sayıldığı planlanmış bir çarkta ne kadar iyi düşündüğünüz ve ne kadar fikir ürettiğiniz değil çıkarlara uygun davranış sergileyip sergilemediğiniz  ve çarkın akışındaki cazibeye kendinizi  kaptırıp kaptırmadığınız itibar kazanmanızda etkili olacaktır.. Bu kez suyun akışı sizin kontrolünüzden çıkıp, gittikçe baş döndüren bir  güce hizmet etmeye başlayacak ve bu güç planladığı gibi sizi kullanacaktır.

Minnet, muhannet noktasında çaresizlik ve acziyetten  hükümlü kılacaktır seni.  Ödeyemediğin , gebe kaldığın her şey tavize dönüşecek taviz tavizi doğuracak, seni yok olmaya mahkum edecektir. Gittikçe gerileyen dünya ekonomisinde ekonomik krizlerin üstesinden gelmek de böylece imkansızlaşacaktır.

 

24.12.2012

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 02 Nisan 2014 06:22

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

AVDA KAZANILAN DOST
Başkurt ve Kazak Türklerinin Kozı Körpeş Bayan Suluv Destanı, 120 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3328
mod_vvisit_counterDün5366
mod_vvisit_counterBu Hafta26567
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36008
mod_vvisit_counterBu Ay171469
mod_vvisit_counterGeçen Ay196053
mod_vvisit_counterToplam18623331

Şimdi: 47 misafir, 2 bots var.
IP: 34.204.200.74