Alain Diyor ki :

Büyük başarılar kişiyi aptallaştırmadığı takdirde kişi alçakgönüllü olur.


DOMİNO TAŞLARI

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

altYoktan var etmek yaratıcıdan başka bir varlık için mümkün olamayacağına göre var olanın değer ve ehemmiyetinin farkında olmak gerek. Tanımı yapılabilenden yapılamayana kadar her şey evrende değer ve itibar kazanmak zorunda. İtibar kazanamayan var anlamsızlaşıyor. Yaratılış gayesini gerçekleştiremiyor. Olması gereken yerde olmadığı için de denge bozuluyor, yaratılış misyonunu başka bir var dolduramadığı için her şey alt üst oluyor.

 

Küçümsediğimiz, önemsemediğimiz her adım zincirleme bir yanlışın müsebbibi oluyor. Art arda dizilmiş domino taşlarının yalnızca birinin olması gereken yerde olmayışının bütüne hükmetmesi gibi.

Hazıra konduğumuz her şeyde başkalarının parmak izleri var. Bizim olmayana hükmeden sahibi olacaktır. Yani o hiçbir zaman bizim olmayacaktır. O halde bizim olması için koşul nedir? Bize ait olanı/ özgün olanı/ hükmedebileceğimiz  varları bir araya getirerek  elaleme muhtaç olmamak.. ya da elinizdeki varların kıymetini bilmek…Elbette bir başkasına muhtaçsanız o başkası bunu kendi kazanımına uygun hale getirmek için sizi kullanacaktır. Buna sahip olmak için sizin bedelinin kaç kat üstünde para ödediğiniz umurunda bile olmayacaktır.

Beyin gücünün hiçe sayıldığı planlanmış bir çarkta ne kadar iyi düşündüğünüz ve ne kadar fikir ürettiğiniz değil çıkarlara uygun davranış sergileyip sergilemediğiniz  ve çarkın akışındaki cazibeye kendinizi  kaptırıp kaptırmadığınız itibar kazanmanızda etkili olacaktır.. Bu kez suyun akışı sizin kontrolünüzden çıkıp, gittikçe baş döndüren bir  güce hizmet etmeye başlayacak ve bu güç planladığı gibi sizi kullanacaktır.

Minnet, muhannet noktasında çaresizlik ve acziyetten  hükümlü kılacaktır seni.  Ödeyemediğin , gebe kaldığın her şey tavize dönüşecek taviz tavizi doğuracak, seni yok olmaya mahkum edecektir. Gittikçe gerileyen dünya ekonomisinde ekonomik krizlerin üstesinden gelmek de böylece imkansızlaşacaktır.

 

24.12.2012

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 02 Nisan 2014 06:22

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Kırk Kahraman Kız
Karakalpak Türklerinin Kırk Kız Destanı, 110 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3174
mod_vvisit_counterDün6687
mod_vvisit_counterBu Hafta15981
mod_vvisit_counterGeçen Hafta44274
mod_vvisit_counterBu Ay49645
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19919023

Şimdi: 93 misafir var.
IP: 3.235.238.217