Kızılderili Atasözü:

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları. Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyeceğine, "suyun akışı" karar verir.


Dr. Zülfikar Özkan

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

     

 

          Dr. Zülfikar Özkan 1952 yılında Gümüşhane'de doğdu. 1969 yılında Gümüşhane lisesinden, 1972 yılında Erzurum Eğitim Enstitüsünden, 1978 yılında İ.Ü. Hukuk Fakültesinden, 1980 yılında İktisat Fakültesi Sosyal Siyaset Yüksek Lisans programından, 1989 yılında da İ.Ü. İktisat Fakültesi Doktora Programından "Doktor ( Ph.D)" unvanı ile mezun olmuştur

        1993 yılında da A.Ü. Açık Eğitim Fakültesi Fizik Lisans Bölümünü de bitiren Özkan, 1972 yılından beri çeşitli orta dereceli okullarda öğretmenlik ve 1980 yılından beri de Öğretmenlikle beraber Avukatlık yapmıştır. 

       1995 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümünde Öğretim görevlisi olarak  atanmış ve bu görevde 2002 yılına kadar çalışmıştır

          Bir çok gönüllü kuruluşta yönetici olarak görev yapan Özkan, hayata anlam katmayı seviyor. Fen Bilgisi, Fizik, Hukuk, Sosyoloji ve İktisat tahsili yapmasına rağmen ilgisini en çok psiko-sosyal alanlar  çekmektedir. Bu yüzden çalışmalarını psiko-sosyal konularda sürdürmüş ve sürekli gelişme ve geliştirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Kişisel ve sosyal gelişim konularında bir çok konferans veren Özkan, halen bu faaliyetlerini sürdürmektedir. Zülfikar Özkan NLP Trainer'dır.

        Zülfikar Özkan'ın "Mutluluk ve Başarı Yolları"  "Bilgeliğe Yöneliş -Kişisel Gelişimin Dinamikleri", "Bilincin Gücü"  "NLP Teknikleriyle Aile İçi İletişim", "NLP teknikleriyle Aile Sorunlarına çözüm Önerileri ve "Mutlu Yuva-Mutlu Yaşam"  ve  "Kazandıran Beden dili" adlı yedi  basılmış eseri daha vardır. Ayrıca çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.       

      Denizhan ve Emre'nin babaları, İlayda' nın dedesi olan Özkan,  E. Öğretmen Suna Özkan'ın eşi ve Mahbup- Ali Özkan'ın oğludur. 

**
Kaynak: http://zulfikarozkan.com/index.html
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ANADOLU’DAN YÜKSELEN SES
Türkiye Türklerinin İstiklâl Destanı, 192 sayfa .
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün4079
mod_vvisit_counterDün3715
mod_vvisit_counterBu Hafta7794
mod_vvisit_counterGeçen Hafta33598
mod_vvisit_counterBu Ay143421
mod_vvisit_counterGeçen Ay116058
mod_vvisit_counterToplam18005905

Şimdi: 52 misafir, 11 bots var.
IP: 18.207.134.98