Aristo Diyor ki :
 
Her insan öfkelenir, bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde,tam zamanında, tam yerinde ve tam usulünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır.


Zaman yaşamanızın Parasıdır

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

altZaman yaşamınızın parasıdır. Sahip olduğunuz tek paradır ve ve nasıl harcayacağınızı yalnız siz belirleyebilirsiniz. Dikkat edin de başkaları sizin yerinize harcamasın.

 

Carl Sandberg Şair

İş yaşantımda zaman yetmediği zamanlar hep işle ilgi sıkıntıları öne sürdüm. Oysa iş arayışım süresinde okuduğum kişisel gelişim kitaplarında tam tersinin geçerli olduğunu zaman yönetimini benim yapamadığım ortaya çıktığını anlamış oldum. Yöneticinizinde sizi ve çalışanları da planlamayla yönlendirmesi, olması gereken durumdur.  

Yaptığım okumalarda aslında o kadar da karmaşık tablolar yapmaya ve saatler süren planlamaların yapılmasına hiç gerek olmadığını, bir adet ajanda kurşun kalem ve silginin olması yeterli görüyorum.

1.       Birinci adım ajandanıza günlük yaptığınız işleri tek tek yazmanız gerekiyor. Bunu yapınca inanın birgün içinde yaptıklarınız toplu halde karşınıza gelecek ve ayna karşısında kendinize bakar gibi her şeyi net görmeniz sağlanacaktır. Bu sayede planlama yapmanız daha kolaylaşacaktır. Ama acele etmeyin öyle 5 dakikada yapıp çar çabuk bitirmeyin biraz üzerinde düşünmenizi tavsiye ederim.

2.       Alt alta maddeler halinde karşınıza çıkan günlük faaliyetlerinizi öncelik ve gereklilik sıralamasına sokmanız daha kolay olacaktır.

Bunun için

·         ACİL - ÖNEMLİ

·         ACİL - ÖNEMLİ DEĞİL

·         ACİL DEĞİL - ÖNEMLİ

·         ACİL DEĞİL -ÖNEMLİ DEĞİL

3.       İşin ana hatları ortaya çıkmış oldu. Bundan sonra yapacaklarınız çok kolay. İşinize yaramayan faaliyetleri faydasız sa iptal edeceksiniz. Yada astınıza devredeceksiniz. Yöneticinizle bu konuyu konuşmanızı ve işbölümünü daha verimli hale getirilmesini sağlamanız gerekir.

Bunları yapsak bile çok şey değişecektir. Deneyin göreceksiniz…

Son Güncelleme: Cumartesi, 16 Şubat 2013 19:03

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

BARIŞÇI ALP
Saka Türklerinin Alp Er Tonga Destanı, 116 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün65
mod_vvisit_counterDün2573
mod_vvisit_counterBu Hafta2638
mod_vvisit_counterGeçen Hafta32083
mod_vvisit_counterBu Ay91726
mod_vvisit_counterGeçen Ay236082
mod_vvisit_counterToplam18190292

Şimdi: 55 misafir, 2 bots var.
IP: 3.93.75.242