Cenap Şehabettin Diyor ki :

Gençlik çabuk geçer derler, malesef ihtiyarlık da öyle!


Kimilerine Çikolata Kimilerine de Bir Parça Yazı

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

alt

 

     İnsanın yaşadıkları ve yaşamakta oldukları zaman içerisinde karakterini meydana getirir. Bundan dolayı, zamanımızı mutlu olarak geçirelim okurum, karakterimiz de bizim şu anımız gibi mutlu olsun. Mutsuzluğu bir kenara itelim.. Biliyorum, zor bir şey istiyorum senden, bazen onu her beşer gibi bende yapamıyorum. Mutsuzluk içimi büsbütün sarıyor ama öyle anları bile yeri geldiğinde yaşamalı.. O mutsuzluğumuzun önüne bir set kurmamalı eğer o seti kurarsak, o mutsuzluk anları birikir ve çağlayan misali bizi en aciz olduğumuz anda tam yerinden  vurur.

     O mutsuzluk dönemleri az az gelsin, yaşa ve bitsin.. O dönemlerde kırılma okurum, onlar her insanın başına gelmekte ve başını ağrıtmakta malesef, yaşamın kanunu bu..
     Bazı insanları mutlu etmek için, bir miktar çikolata dahi yeterli olabilir. Kızlar, bu sözü kabul etmiş ve kendilerine uyarlamışlar."Bir parça çikolata ile mutlu olan biz kızları nasıl mutlu edemiyorsunuz?" diye biz erkeklere olan sitemlerini dile getirirler, ama şunu unutmayın kızlar, o bir parça çikolata sadece sizde değil, biz erkeklerde de aynı görevi görüyor. Birden mutlu bir insan olarak hayata döneriz.
     Çikolatanın yanında bazı insanları yazmakta mutlu eder. Onlar yazmayı seven yazarlardır.. Onlar hayat merdivenlerini hızlı bir şekilde ama bir o kadarda sindire sindire çıkarlar, onlar yorulmazlar. Sanılanın aksine oluşturmak değildir yazmak, yıkmaktır, tüm engelleri yıkarak taşkın bir su gibi yoluna devam etmek..
     İnsanlar kendini gerçekleştirmek ister, önündeki engeller ne kadar çok olursa olsun, yıkıp geçmek ister.. Yazarlarda daha güçlüdür, kendini gerçekleştirme isteği.. Sadece ben ve benim gibi olan yazarlarda belki bu okurum ama ben bir kitap yazdığımda ve bu kitabın gerçekten önemsendiğini gördüğümde kendimi gerçekleştirmiş olacağım. Tarih:1 Mayıs 2013, yaşım henüz 18, zaman ne gösterir bilinmez, önüme daha neler çıkar bunları kestirmek zor ama okurum benim kendimi gerçekleştirme ölçütüm bu işte..
    Sende bu ölçütü kendin belirle.. Büyük bir şey olsun bu, gerçekleştirdiğinde gerçekten mutlu ol.. Gözlerimiz kapalı körebe misali, bulup da göremediğimiz o mutluluğu, sen hak ediyorsun okurum hem de alâsını..

 

1 Mayıs 2013

 

Son Güncelleme: Pazar, 19 Mayıs 2013 18:07

 

Destan Romanlar

ÇİZMEDEN ÇIKAN ÇOCUK
Tatar Türklerinin Edigey Destanı, 110 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3426
mod_vvisit_counterDün6185
mod_vvisit_counterBu Hafta38757
mod_vvisit_counterGeçen Hafta33683
mod_vvisit_counterBu Ay147532
mod_vvisit_counterGeçen Ay161449
mod_vvisit_counterToplam20671035

Şimdi: 48 misafir var.
IP: 35.170.78.142