Bailey Diyor ki :

Ne kadar yaşadığımız değil, nasıl yaşadığımız önemlidir.


Derdin de Belli Genç ''Aşk'' (2)

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

     alt

     Kişinin, sevdiğinin bulunduğu yerin ismi anıldığında "kalp atışları" birden bire değişikliğe uğrar. Mutluluktan yüreği onun yüreğine dolaşır. Ayrılmaz bir bütün olmak ister. Yer sevdiğinin olduğu yer ya okurum ona orası Dünyanın en güzel yeri gibi gelir. "Dünya'nın En Güzel Yeri" diye bir kitap çıkartılacak olsa emin ol, okurum orası yazarın sevdiği kişinin yaşadığı yer olur.

    Bir eşyanı kaybedersin ararsın, paranı kaybeder ararsın. Ara ara bitmez bu dünya telaşı, sana arayıp da bulamayacağın bir şey söyleyeyim okurum, "Aşk" istediğin kadar ara bulunmaz. Sana tayin edilen vakit geldiğinde o seni ne kadar kaçarsan kaç bulacak okurum hiç şüphen olmasın.
     Sonra beklemediğin bir anda, bir ses gelir kulaklarına: "Senin derdin aşk." O ses içine işler sonra tekrar tekrar duyarsın. Aşk nedir diye sorgularsın kendini kim bulabildi ki bu sorunun cevabını sen bulacaksın okurum. Paulo Coelho'nun dediği gibi aslında aşk: "Sevgi bir alışkanlık, bir yükümlülük ya da bir borç değildir. Aşk şarkılarında söylenenler değildir. Sevgi sevgidir. Athena'nın Şirin'in ya da Aya Sofya'nın vasiyeti bu işte: Sevgi sevgidir. Tanımı yoktur. Sev ve fazla soru sorma. Yalnızca sev."
     İyice işine işlediğini hissettiysen artık aşkın,mutluluk ve üzüntüye canı gönülden hazırsın okurum. O sevdiğin hatırına katlanırsın her türlü cefaya, ne olacak altı üstü belli olmayan, alt tarafı dört harften oluşan cefa..Aşk dersin önüne ne engeller çıkarsa çıksın, onun kokusuna feda edersin.. Aşk başka bir şey okurum, aşık olmayan kimsenin anlamanı bilemeyeceği olağanüstü bir duygu. Belkide seven ve sevilen arasında ki bir tür iletişim mekanizması ve mutluluk topluluğu..
    İnsan bazen aşka susar onu bulamayacağım nasıl olsa aramaya değmez diye bir düşünce alır o kimseyi, aslında belki de yanılmış, aşık olmasına ramak kalmıştır.. Asla vazgeçme okurum aşkı yaşamak bana göre değil ben beceremem, karşıma doğru kişi çıkmaz deme.. Zamanı geldiğinde karşına o kadar doğru biri çıkıyor ki, mutluluktan ne yapacağını bilmiyorsun, elinden gelen tek şey onu bir ömür sevecek bir kalp hazırlamak.. Ondan ömrünü isteyip seninde ona ömrünü vermen.. 
    Hayatına düşen aşk tanesidir o aslında.. Umutsuz bir günde yolda yürürken avuçlarında kalan aşk tanesi.. Hasret çeke çeke beklersin onunla görüşmeyi, dakikalar su gibi akıp gider onun yanındayken, saatler olmuştur onunla birlikte olman ama sana o saatler, bir dakikadan ibaret gelir..Ne zaman yavaşla diye ısrar etsen zamana onunla birlikteyken küçük bir bebek gibi sızlar durur "Bana ne" der adeta, kızarsın o sıralar, aslında o zamana okurum ama içinde kalır kimse bilmez sadece senin bildiğin bir sır olur çıkar.
    Karşındakinin yüreğini açıp bakmak istersin ama unutma okurum "Aşk abdest gibidir, şüpheye düştüğünde bozulur." Şüpheye düşme okurum elinden geleni yap sevgin ve sevdiğin için.. Ve birde aşk namaz kılmaya benzer, niyet ettikten sonra etrafa bakılmaz.

     Dökülsün sonra ağzından bir kaç kelime: "Sema döner gibi dönüyorum etrafında, kalbim ise kalbimin yanında Sema etmekte.."

 

21 Haziran 2013

Son Güncelleme: Cumartesi, 22 Haziran 2013 17:36

 

Destan Romanlar

İKİZ KARDEŞLER
Özbek Türklerinin Erali Şirali Destanı, 110 Sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün5382
mod_vvisit_counterDün7006
mod_vvisit_counterBu Hafta12388
mod_vvisit_counterGeçen Hafta56114
mod_vvisit_counterBu Ay216448
mod_vvisit_counterGeçen Ay209862
mod_vvisit_counterToplam18878172

Şimdi: 33 misafir, 36 bots var.
IP: 3.94.202.172