Bernard Shaw Diyor ki :

Aptallar, utanılacak bir şey yaptıkları zaman mazeret diye o işi her zaman yaptıklarını söylerler.


KIRILGANLIK

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

alt

 

Hayatmın bazı evrelerinde bende bazen kırılganlık yaşadığımı söylesem nasıl olur? Bu evrelerde hep bir şeylerden etkilenirsin ama etkileyebileceğin bir durum ya kişi hiç olmamıştır. Kendi tedbirsizliğin mi, yetişme tarzın mı, yoksa kaygısızlığın mı bu durumları yaşatır size veya bana, peki siz düşündünüz  mü? Neyin kırılgan olabileceğini, engin denizlerde yüzen buzdağları misali yüreklerinizin derinliklerini anlayabilen kim çıkabilir ki, Dediğim gibi sırf insanlar mı kırılgan olabilir. Yooo insanın etkisi altında olan her şey kırılganlık yaşayabilir.

Her ne kadar düşünebilen yaratık olduğumuz iddia edilse de içgüdülerimizle yaşadığımız gerçeğini hiçbir zaman yadsıyamayız. Plansız yaşarız, sonuçlarla karşılaşınca da suçu olaylara, diğer kişilere atarız. Ders çalışmayız hoca aksi ters ve bana taktı deriz, Borcumuzu ödemeyiz alacaklı tahsil etmeye çalışınca o suçlu olur, şirketi yönetemeyiz, suçu genel ekonomik duruma ya da çalışanlara bağlarız. Kısacası etkimiz altında olan ama bir türlü yönetemediğimiz yaşam kesitimizdeki süreçleri sorumlu tutar ve kuyruğu dik tutarız.

Hatta burnumuzun ucunu bile göremeyecek kadar bakar kör gibi yaşarız. Neden değişmeyi, gelişmeyi düşünmez, hep sırtımızı dayayarak ohh çeker, saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde yaşam tarzını seçeriz. 

Son Güncelleme: Cumartesi, 02 Kasım 2013 21:05

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ANADOLU’DAN YÜKSELEN SES
Türkiye Türklerinin İstiklâl Destanı, 192 sayfa .
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2042
mod_vvisit_counterDün6171
mod_vvisit_counterBu Hafta21020
mod_vvisit_counterGeçen Hafta44274
mod_vvisit_counterBu Ay54684
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19924062

Şimdi: 31 misafir var.
IP: 3.235.22.210