Oruç Baba Der ki:

Ellerimin ne kadar soğuk olduğunu söylediğinde onun beni, benim de onu sevmediğimi anladım. Çünkü eğer ortada bir kusur varsa; yanmayan ateş kadar, ateşi yakamayan da kusurludur.


OSMANLI ADALETİNDE ABD'SİZ BİR DÜNYA --4--

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

  ----------------------------  Lütfen ilk bölümleride okuyunuz ------------------------------------------

alt

 Aha bu Kürşad Ata: Sadece 40 Çerisi ile Türk ırkını tutsaklıktan kurtarmak için canını hiçe sayarak Çin sarayını basmadı mı? Onlar ölüme gittiler ama onların bu cesaretinden korkan Çin hükümdarı başkent Siganfu’daki bütün Göktürk esirlerini serbest bırakmadı mı? Çoğuna göre tarihin en büyük Türk kahramanıydın. Hey gidi Kürşat ata yiğitliğin kadar ölün bile düşmana korku salıyor…

 

İste Tonyukuk; Türk boylarını bilgeliği ile Çin saldırılarına karşı koruyan eğiten komutanlık eden en önemlisi ise Bilge Kağan'a vezirlik ederek Türk ırkını Budist olmaktan kurtaran Türk tarihinin önemli şahsiyetlerinden birisi değil miydi?

 

İşte buda tarihte Türk ismiyle kurulan ilk devletin yani Göktürklerin başı ve bu devletin sınırlarını doğuda Çin’den batıya hazar denizine kadar büyüterek Asya’yı Türk toprakları haline getiren büyük insan Bilge Kağan…

 

Bak buda Türk ırkının atası Oğuz Kağan (Mete Han): Oğuz Atanın çocukları ve onların çocuklarından meydana gelen 24 Boy bugünkü Türk ırkını oluşturmadı mı?

 

Avrupa Hun İmparatoru Atilla: Yaşadığı dönemde bütün Avrupa’yı nal sesleriyle bir ucundan bir ucuna gezmiş, Papaya bile diz çöktürmüş bir imparator…

 

Sonra kendi kendine gülümsedi:

- “Hala günümüzde Avrupalılar çocuklarını Tanrının kırbacı lakabını taktıkları Atilla ile korkutuyorlarmış… Beklide o yüzden Avrupalı çocuklar bizim çocuklardan daha uysal. Bizimkiler büyüyünceye kadar ipe sapa gelmiyorlar.” Sonra umursamaz bir şekilde omuz silkti:

- “Ama bu bizim suçumuz değil ki; biz tarih boyunca Avrupalılardan hiç korkmadık ki.”

 

Sonra tekrar resimle daldı…

 

Osman Batur: Doğu Türkistan’daki mücadelesi dillere destan olmuştu. Kızıl Çin’e karşı ayaklanarak Doğu Türkistan’ın büyük bir bölümünü Çin zulmünden O kurtarmadı mı?

 

İşte Sultan Alparslan: Türklere Anadolu'nun kapılarını açan büyük savaşçı.

 

Osman Gazi, Orhan Gazi: Osmanlı Devletinin o büyük cihan devletinin temellerini attılar.

 

Ve ufuklar sultanı Fatih Sultan Mehmet Han; İstanbul Fatih'i, asırlık Bizans'ı tarihe gömen, çağ kapatıp çağ açan, gemileri karada yüzdüren, Hadis'lere mahzar olmuş han. Gerçi Mehmet’i Fatih yapanda onu doğuran; Yasin-i Şerif ile süt emziren ve beşiğini Kelime-i Tevhit ile sallayan annesi ve boğazından haram lokma sokmayan babası değil miydi?

 

Yavuz Sultan Selim Han: İmparatorları ve imparatorlukları ortadan kaldıran, kendisini İslamın kölesi olarak ilan eden ilk Türk halifesi. Yaşamı boyunca yalnız ve yalnız Allah’tan korkan hükümdar.

 

Sus dünya sussun, konuş bütün kainat seni konuşsun. Bakışlarınla ordular dize gelsin işte cihan padişahı Kanuni Sultan Süleyman

 

II. Abdulhamit Han: Alman Birliği kurucusu Prens Bismarc ne demişti: "Dünyada yüz gram akıl varsa; bunun doksan gramı Abdülhamit Han'da, beş gramı bende, kalan beş gramı da diğer dünya siyasetçilerindedir."  Yaşadığı zamanın en fedakâr ve bilgili İmparatoru. Herkes kıymetini bildide bir biz bilemedik vah bize vah…

 

Hey gidi Barbaros: Kardeşleri ve abisi Oruç’un resimleri arasında parlayan bir yıldız gibisin. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük "Deniz Savaşçısı" Akdeniz'i bir Türk Gölü haline getiren "Denizler Fatihi" sana da selam olsun.

 

Köprülü Fazıl Ahmet Paşa: Duraklama döneminde 15 sene boyunca Sadrazamlık makamında bulunmuş, Rumeli'de Avusturyalılara içeride Celâlilere karşı devleti fedakârca savunmuş Türk Vezir-i Âzam'ı.

 

Mimar Sinan: Bıraktığı mimari eserlerin her biri birer mühendislik harikası. Devletin büyüklüğünü gücünü geldiği teknolojik ilerlemeyi sembolize eden eserleri halendaha dimdik ayakta değil mi?

 

Mehmet Akif ERSOY: Türk Milletinin verdiği bağımsızlık savaşını destanlaştırarak ölümsüzlük kazandıran ve bu millete İSTİKLAL MARŞINI hediye eden büyük şair (Allah tekrar yazılması nasip etmesin.)

 

Hepsinin hatırası var hepsini okumuştu tek tek. Bilim, sanat, siyaset abideleri…

 

Ve en sondaki resimde durdu. Gözleri büyüdü, büyüdükçe hem resim büyüdü gözlerinde hem resimdeki büyüdü yüreğinde. Doldu gözleri sessizce ağlıyordu. Yüreğinden kopup gelen damlalar gözkapaklarından aşağı indiğinde dudaklarından dökülen kelimelerle birleşti:

 

-  “Atam… Atam bizi niye öksüz koydun. Bak senden sonra neler oldu neler. Biz ne kadar değiştik. Çıkar uğruna üç kuruş menfaatler uğruna ne hallere geldik. Bugün Fetih’e, Kanuni’ye, Abdulhamit’e sövenlerin torunları yarın aynı ezayı sana da yaparlar diye korkuyorum. Biz asi olduk, biz çıkarcı olduk, biz nifak tohumlarıyla tarla olduk. Bin parçaya bölündük Atam, atalarım. Ah olsaydın. Ah olsaydınız. Ah keşke birinizin yüreğinin kırkta biri bizde olsaydı. Ruhunuz şad, mekanınız Cennet olsun.”

Az mı yoksa çok mu zaman geçti bilinmez ama o koca Türk tarihini bir çırpıda kafadan silip atmak ve kendine dönebilmek Yavuz için pek kolay olmamıştı. Emir subayının ancak üçüncü uyarısında kendisine gelebildi:

- “Sultanım emrettiğiniz gibi arz odası ve toplantıya gelen idareciler eksiksiz vaziyette hazırlarmış” 

Yavuz hiçbir şey söylemeden Türk büyükleri köşesinden gözünü güçlükle ayırabildi ve yoluna devam etti….

-----------------------------İNŞALLAH DEVAM EDECEK------------------------------ 

Son Güncelleme: Cumartesi, 24 Mayıs 2014 00:13

 

Destan Romanlar

Kırk Kahraman Kız
Karakalpak Türklerinin Kırk Kız Destanı, 110 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1585
mod_vvisit_counterDün3938
mod_vvisit_counterBu Hafta20338
mod_vvisit_counterGeçen Hafta32421
mod_vvisit_counterBu Ay118428
mod_vvisit_counterGeçen Ay201974
mod_vvisit_counterToplam20843905

Şimdi: 24 misafir var.
IP: 18.232.146.10