J.J.Rousseau Diyor ki:

Sıradan bir kadın nazarında,her erkek daima erkektir;ama kalbinde sevgi olan bir kadın için,aşığından başka erkek yoktur.


OSMANLI ADALETİNDE ABD'SİZ BİR DÜNYA --8--

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

 

 

----------------------------  Lütfen ilk bölümlerini de okuyunuz ------------------------------------------

 

Divan üyeleri teker teker arz odasını terk etmişlerdi. Odada Yavuz ve Selim baş başa kaldılar. Nezaket gereği Selim susuyor, ilk olarak sultanın söze başlamasını bekliyordu. Yavuz konuşacaklarını kafasında son kez toparladı. Etrafındakileri tek tek süzdükten sonra bakışları Selim ile birleşti. Sessizliği yine Yavuz bozmuştu:

 

-“ Eee Selim Paşa yarın Orta Doğu Barış Görüşmeleri için yolculuğa çıkacaksın. Hazırlığın tam mıdır?”

-“Sayenizde sultanım. Her bir hazırlığımız tamamdır. Allahın izni ile hazırlıklı gidip muzaffer dönmek muradımızdır.

-“ Kaptan-ı Derya Eyüp Paşaya söyledim, gösterişli ve de sağlam gemilerinden bir tane al. Yanına da yeteri sayıda levent ve yeniçeri alasın ki; gerek denizde ve gerek karada başınıza bir sıkıntı gelmesin. Bu hınzırların ne zaman ne yapacakları beli olmaz. Biz Türk milleti olarak İslam dinini seçip de dünya nizamını temine talip olduktan sonra düşmanımız bir hayli arttı. Orada dinimiz ve milletimiz layığı ile temsil ediniz.”

-“ Hiç şüpheniz olmasın sultanım. En iyi tercümanları, en iyi danışmanları ve dahi en iyi asker ve kumandanları heyete dahil ettirdim.”

-“Hiç şüphem yok. Lakin sizde bende çok iyi biliriz ki Ortadoğu’yu kazan gibi kaynatan İsrail oğullarıdır. Bu yüzden size bir ferman vereyim. Gidince Abraham KADİMA’ya bizzat kendin veresin.” Daha sonra katibine dönere; yazmasını istedi. İsrail Cumhurbaşkanı yanındaymış gibi koltuğuna iyice kuruldu, bacak bacak üstüne attı, göğsünü gerdi ve kaşlarını çattı:

 

-“Allah'ın yardımı, Peygamber efendimizin mucizelerinin bereketi ve onun dört arkadaşı olan Ebubekir, Ömer, Osman ve Ali hazretlerinin yol arkadaşlığıyla...

 

Ben ki, sultanların sultanı, hakanların hakanı, krallara tac giydiren, Allah'ın yeryüzündeki gölgesi. Bir zamanlar dünyayı titreten Akdeniz'in, Karadeniz'in, Rumeli'nin, Anadolu'nun, Karaman'ın, Rum'un, Zülkadriye Vilayeti'nin, Diyarbakır'ın, Kürdistan'ın, Azerbaycan'ın, Acem'in, Şam'ın, Haleb'in, Mısır'ın, Mekke'nin, Medine'nin, Kudüs'ün, bütün Arap memleketlerinin, Yemen'in ve daha nice ülkelerin fatihi olan o büyük Sultanların torunu… O büyük atalarım ki Allah kabirlerini nurlu etsin, karşı konulmaz kuvvetleriyle fethettikleri ve benim muhteşemliğimle vede askerimin kudreti ve halkımın inanç ve bağlılığı ile fethetmeye talip olduğum nice memleketlerin, California’dan Virginia’ya, Washington’dan Florida’ya, Maine’den Alaska’ya, Texas’dan New York’a ve Montana’ya 50 eyaletin bütününün sultanı ve padişahı. Sultan Yaşar oğlu, sultan Yavuz han.

Sen ki İsrail oğulları beldesinin idarecisi Abraham KADİMA.

Dedem sultan Beyazıt Han’ın dedelerinizi İspanya engizisyonundan kurtardığını ne çabuk unutmuş görünürsün. Unutmayınız ki eğer bugün İsraillilere ait bir belde varsa, kavminiz devam ediyorsa, hatta ve hatta yeryüzünde bir tek İsrail oğlu dahi olsa bunu benim dedelerime ve onların iyi niyet, hoş görü ve yaratılanı yaratandan ötürü sevme anlayışına borçlusunuz.

Kısacası bilesiniz ki eğer ırkınız devam ediyor ise, bu benim ırkımın sayesindedir. Ve eğer Yahudilik dini, içinde bulunduğunuz 21. yüzyılda halen devam edebiliyor ise, bu da benim güzel ve kutlu dinimin hoş görüsü sayesinde devam ediyordur.

Şimdi sen İsrail beldesinin idarecisi Abraham KADİMA bunları ne çabuk unutmuşsun, sen bilmez misin Türk milleti ne kadar barışçı olsa da o kadar da savaşçıdır. Bizim şerefli babalarımız ve büyük atalarımız Allah onların kabirlerini nurlandırsın devamlı olarak düşmanı defetmek ve ülkeler fethetmek için sefere gitmeden geri durdular mı? Biz de duralım? Sen bizi onlara layık görmez misin de Orta doğuda at oynatmaya kalkışırsın?

Unutma ki biz de onların yolundan gidiyoruz. Her zamanda memleketler, çetin ve sağlam kaleler fethedecek güce, taktiğe ve teknolojiye sahibiz.

Gece gündüz silahlarımızı kuşanmış vaziyetteyiz.

Allah Teala  hayırlar nasip eylesin. Onun arzusu ve isteği ne ise meydana gelir. Hiç kimseden ve dahi hiçbir devletten çekincemiz yoktur. Yalnız eğer Asakir-i Muhammediyeyi üzerine salıp, tacını tahtını başına yıkmamı istemiyorsan, kendine çeki düzen veresin, Orta Doğu denen beldede bir tek Müslüman kanı dökmeyesin.

Bunu böyle bilesin.

 

Sultan Yavuz Han Sultan Yaşar Han oğlu

Allah onu daima muzaffer eylesin

 

-----------------------------İNŞALLAH DEVAM EDECEK------------------------------ 

Son Güncelleme: Cuma, 20 Haziran 2014 11:29

 

Destan Romanlar

KAFKAS BAHADIRLARI
Karaçay Türklerinin Nart Destanı, 112 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2795
mod_vvisit_counterDün3909
mod_vvisit_counterBu Hafta6704
mod_vvisit_counterGeçen Hafta40012
mod_vvisit_counterBu Ay155491
mod_vvisit_counterGeçen Ay161449
mod_vvisit_counterToplam20678994

Şimdi: 51 misafir var.
IP: 3.230.1.126