Oruç Baba Der ki:

Ellerimin ne kadar soğuk olduğunu söylediğinde onun beni, benim de onu sevmediğimi anladım. Çünkü eğer ortada bir kusur varsa; yanmayan ateş kadar, ateşi yakamayan da kusurludur.


SURİYE'nin gözbebeği Halep şehri-DR.MUKHTAR FATIH MOHAMED

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

SURİYE'nin  gözbebeği Halep şehri.. Şimdi harabe bir kent
Suriye'de yönetime bağlı ordu birlikleri halep kentine bomba yağdırıyor SURİYE'nin ve  İslam ümmetinin gözbebeği şehirlerinde Halep, 6 aydan bu yana aralıksız süren operasyonlar sonucunda viraneye döndü. Nüfusun önemli bir bölümü şehri terk ederken, kalanlar zor şartlara rağmen hayat mücadelesini sürdürüyor.

Halep Bir zamanlar Suriye'nin gözbebeğiydi.. Şimdi ise, tehlike ve yoksulluk kokan harabe bir kent. Halep'te yaşayanlar bir yandan hayatta kalma savaşı, bir yandan da geçim mücadelesi veriyor. İnsanlığın unuttuğu, Suriye coğrafyasında yeni dramlar yaşanmaya devam ediyor.

Savaştan önce 6 milyon insanın yaşadığı Kültür Şehri Halep, varil bombaları ile yok ediliyor. Osmanlı mimarisinin egemen olduğu tarihi mekanları ve kadim kalesi ile her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan Halep’te şimdilerde varil bombardımanından dolayı yalnızca bir kaç yüzbin çaresiz insan yaşamakta.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

GENÇLİKTE VERİLEN SÖZ
Tuva Türklerinin Alday Buvçu Destanı, 104 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3498
mod_vvisit_counterDün5754
mod_vvisit_counterBu Hafta20827
mod_vvisit_counterGeçen Hafta50558
mod_vvisit_counterBu Ay9252
mod_vvisit_counterGeçen Ay234522
mod_vvisit_counterToplam19185993

Şimdi: 48 misafir, 56 bots var.
IP: 3.226.243.36