ATSIZ DİYOR Kİ:

Taviz verene başkaları, kavga çıkarmadığı için belki "aferin" der ama kimse onu şerefli ve haysiyetli saymaz.


KURAL KOYUCU

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Kesinlikle çocuklarımızın geleceğinde biz eğiticilerin ve ebeveynlerin çok büyük rolü var. Çocukların hayatında o kadar çok kural koyucu var ki, hangisinin doğru hangisinin eğri olduğunu şaşırıyorlar. Onlara seçenekler sunmasını bilemiyoruz. Seçenekleri de bir başlık altında toplayamadığımız gibi.
Çok mu karışık oldu. İnanın benim de kafam karmakarışık. Kural koyucu kuralları yukarıdan aşağıya doğru sıralamak zorundadır. En üstte ana başlık vardır. Sonra da ihtiyaca göre dağılımı. En başta bulunan merci kendi koyduğu kuralı kendi çiğnerse o kuralın uygulanabilir olmasından endişe etmek gerekir. Kurumlaşmış, işlerlik kazanmış bir sistemin can damarı budur.
Paranın egemen olduğu böyle bir çağda insanların bu parayı kazanmak için kurallara uymasını, sistemin gereklerini yerine getirmesini beklersiniz. Sanki akıl ve mantığın gereği budur. Ancak bir yandan konulan kuralların akıl süzgecinden geçirilememiş olması diğer yandan doğru konulmuş kurallar bile olsa istismara açık olması allak bullak eder her şeyi.
Toplum olarak öyle bir yere getirmeye çalışmışız ki olayı, her şeye bir kişi egemen olsun istiyoruz. O bir kişi de ben olayım düşüncesinden hareketle o bir kişinin sayısı kabarıyor, herkes bir kişi olma derdinde birbirini bastırmaya çalışıyor. Al sana istemediğin kadar karmaşa. Bu karmaşanın içinde yalnızca kendi görev alanını düşünüp doğruyu uygulamaya çalışanlar ise görevini yapıp, Allah’a sığınıp yoluna devam ediyor. Bir yanı tamamlanamamış diğer insanların eksikliğinde, bir yanı Beddua edemese bile Allah’a havale ettiklerinde.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ÇANAKKALE İÇİNDE
Türkiye Türklerinin Çanakkale Destanı, 128 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2896
mod_vvisit_counterDün6687
mod_vvisit_counterBu Hafta15703
mod_vvisit_counterGeçen Hafta44274
mod_vvisit_counterBu Ay49367
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19918745

Şimdi: 77 misafir var.
IP: 3.235.238.217