Oruç Baba Der ki:

Ellerimin ne kadar soğuk olduğunu söylediğinde onun beni, benim de onu sevmediğimi anladım. Çünkü eğer ortada bir kusur varsa; yanmayan ateş kadar, ateşi yakamayan da kusurludur.


Vatan Hizmeti, TSK ve Millî Bilinç

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

alt

 

Bir kare. Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup bir pilotumuz, bir Amerikan firmasının ürettiği dünyaca ünlü savaş helikopterine (Türkmenistan’daki adıyla ‘dikkalkan’) -dünyada bir ilk olmak üzere- ters takla attırıyor. Helikopteri üreten firmanın yetkilileri, TSK’nın da iznini alarak bu resmi tanıtım (reklam) faaliyetlerinde kullanıyor. ‘Havada ters takla atabilen’ millî helikopterimiz ATAK’ın balatalarına da derede, ırmakta, gölde, denizde ters takla ata ata büyüyen Türk çocuklarının ruh hali sinmiştir belki de, kim bilir? Türk Ordusu NATO’nun en güçlü 2. Ordusu kabul edilse de, Türk pilotları dünyanın en iyisi olarak kabul ediliyor kısacası. Bordo bereliler olarak da bilinen SAS ve SAT komandolarımızın ise NATO bünyesinde yapılan özel yetenek sınavlarını her yıl üst üste 1.’likle kazanıp, söz konusu bu yarışmaların sonlandırılmasına sebep olduğu da yazılıp-çizilmektedir malûmunuz.

 

Adı, Gülteni Kaşınan mıydı neydi bir siyasî figürün -doğruysa- “Şu anda Rusya ile anlaşmaya varmak üzereyiz. Rusya bize destek verecek, silah gönderecek. Hatta iki araç yoldadır, geliyor. Bu direniş devam etmeli. Kandil’in talimatı bu yönde. Rusya’nın yapacağı yardımlar içinde anti-tank silahları da var. Biz halkı daha etkin bir şekilde bu işin içine çekmeliyiz. Halk destek vermese de bu iş devam etmeli. Sur’un diğer mahallelerine de direniş taşınmalı.” şeklindeki talihsiz açıklamaları sosyal medyada dolaşıyor. Bu gül teni kaşınan hanım ablamız bilmiyor ki direniş dediği şey tek dişi kalmış emperyalizmin metresi -affedersiniz-  maşası olmak!.. Metresin yahut maşanın ne iş gördüğü ise milletimizin ortak hafızası olan Türk tarihinin son 150-200 sahifelik (sayfa) kısmının şahitliği ile ve dahi acı tecrübelerle sabittir.

 

TSK demişken… Sanırım Jandarma Özel Harekât mensuplarına aitti. Bir pilotumuz, oldukça zor bir arazide, kullandığı savaş helikopterinin burun kısmını kayalıklara bir karış kadar indirmiş/yaklaştırmış bir konumda personel ikmali yapıyordu. Yani askerî söylemle hassas (kritik) bölgeye silahlı unsurları indiriyordu. Haliyle tam da bu noktada ve de yeri gelmişken iktidar fırkasına yönelik can sıkıcı, sıkıcı olduğu kadar da yapıcı bir eleştiri yöneltelim. Elinizde, helikoptere (Türkmenistan’daki adıyla ‘dikkalkan’a) bile secde yaptıran bir ordunuz var ve siz, onun caydırıcılığını dış siyasette kullanamıyorsanız bunun adı tek kelimeyle beceriksizliktir. Hadi  ‘en hafif tabirle’ deyip de, milletin maneviyatını (moral) büsbütün bozmayalım ama mezarı kazılacaklar dururken, kalkıp da bu orduya mezar kazdırmanın düpedüz saygısızlık, vicdansızlık, insafsızlık, izansızlık olduğunu da söylemek zorundayız. Hele de gecenin bir yarısında!..

 

Peki, vatanı koruma-kollama işi sadece TSK’nın görev ve sorumluluğunda mıdır? Hayır!. Dağdaki çobandan, ovadaki çiftçiye; fabrikadaki işçiden, okuldaki öğretmene kadar herkesin görevidir. Bu güzel ülkenin havasını, suyunu, taşını, toprağını korumak sadece TSK mensuplarının değil; yediden-yetmişe herkesin boynunun borcudur. Topyekûn bir millî bilinç, millî şuur, millî duruş meselesidir. Velhâsıl birileri, “Milletin a… koyacağız!.” diyen a.k. çocuğuna ‘yürü yâ kulum’ diyedursun biz, Kıpçak (Kuman) yurdu Artvin’imize “Dik dur, eğilme.. % 50,5’luk millet seninle!.” diyoruz. % 49,5’luk ümmete gelince, ümmîliğe devam!.. Gerçi şimdi böyle dedik diye bazı aklı evvel fırkacılar (party) sazan gibi atlayıp; ne dinsizliğimizi bırakacaklar, ne tengriciliğimizi ama… Rahmet vesilesi Son Peygamber (Allah’ın selâmı üzerine olsun.) de ümmî idi ya malûmunuz. O halde biz de önce tedbir sonra tevekkül eh biraz da tefekkür deyip; kutsal değerleri alenen aşağılayacak kadar nasipsiz olmadığımızı ilân edelim. Tek Tanrı’ya ve gönderdiği son elçiye inanıyoruz çok şükür!.. Tefekkür demişken Hak Çalaba âşık Yûnus Emre’mizin deyişi ile yalavacımızın (peygamber) yanında dört büyüklerden Cebrail (as) vardı bir kere. 424 milyoncuk (eski parayla trilyon) vergi borcunun, AKP tarafından affedildiği söylenen bu ve benzeri dümbüklerin yanında ise bakara-makaracılar var. Haliyle sırf bu yüzden ve dahi Kur’an-ı Kerim ile hadis-i şeriflerin ışığında diyoruz ki -hele de bu çağda- ümmîlik geçer akçe değildir. İlk emri “Oku” olan bir dinin ikliminde yaşarken hem de!..

 

Aziz Dolu Atabey

 

Güzel Ülke

http://www./facebook.com/groups/guzelulke/

 

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 06 Nisan 2016 10:02

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Manas

Kırgız Türklerinin Manas Destanı'nın ilk bölümü, 109 sayfa.

Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün19074
mod_vvisit_counterDün18076
mod_vvisit_counterBu Hafta48075
mod_vvisit_counterGeçen Hafta36328
mod_vvisit_counterBu Ay118067
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19987445

Şimdi: 68 misafir var.
IP: 34.239.167.74