Schiller Diyor ki :

Gözyaşları biçmek istemeyen kimse sevgi ekmelidir.


Akıl ile vicdanın hasbıhali..

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

alt

 

Ulusal basında çıkan haberlere bakılırsa, Aile Bakanlığında adi işler oluyor dostlar. Başında Fatma Betül Kaya’nın bulunduğu bakanlık, topu topu 6 memur almak için sınav açıyor. Nasıl bir değerlendirme sonucunda olduğunu bilmiyoruz ama 24 kişi mülâkata çağrılıyor. Sonrası malûmunuz olduğu üzere kazananların açıklanması… Buraya kadar her şey olağan seyrinde gidiyor ya da gidermiş gibi görünüyor. Olağandışı durum, söz konusu sınava girmeyen iki kişinin oldukça şeffaf ve hakkaniyet ölçülerine göre yapıldığını inandığımız/inanmak istediğimiz bu sınavı kazanmış olması!..

 

Şimdi dostlar!.. Sınavı, sınava girmeyenlerin kazandığı bir dinci ahlâk, dinci adalet ulusal basında haber olunca ve dahi söz konusu (mevzu-bahis) AKP olunca ister istemez yüzümüzdeki istihzaya yani alaycı gülümsemeye engel olamıyoruz ne yazık ki. Yeri geldiğinde Kur’an ayetlerini bile çarpıtmaktan geri durmayan bu müptezelleri Allah’a havale ediyoruz. Öyle ya Allah’tan umut kesilmez. Kesilirse, şirk olur. Devleti, aile şirketine dönüştüren; günden güne şirretleşen dincileri Allah elbette ıslah edecektir. Bundan zerrece kuşkumuz yok. Bu ıslah ameliyesi yani düzeltme işlemi bir vesileye bakar. Bu vesile, seçim sandıklarının daracık yarığı da olabilir; sırat köprüsünün daracık yüzeyi de… Allah, her şeyin en iyisini bilir.

 

AKP demişken, Erdal fıkraları, Akbulut fıkraları, Erbakan fıkraları, Bahçeli fıkraları diye giden Türk siyasal (politic) hayatı AKP fıkraları ile bambaşka bir enerji, sinerji bambaşka bir boyut kazanmış gibi gözüküyor. Hal böyle olunca bizim de Avşar genlerimizden kopup gelen söz ustalığı ile birkaç kelam etmemiz şart oluyor. Aklımız ile vicdanımızın hasbıhaline kulak veriyoruz ister istemez.

 

-- Yüksek yargı nerede?

-- Çay topluyor.

-- Alçak yargı nerede?

-- "Ben bilmem, torpil bilir" yarışmasında, jüri..

-- Peki ama ya demokrasi, hak, hukuk, adalet?..

-- Ortada cumhuriyet savcısı kalmayınca, cumhuriyetin erdemleri de kalmıyor.

-- Kalmayınca n'oluyor?

-- Meydan, "hörgüç kafalı" cıbıldak siyasîlere kalıyor!..

-- Desene, işimiz Allah'a kalıyor!..

-- Enseyi karartma mîrim.. Allah, kerimdir.

-- Kerimdir, kerimdir!..

 

Aziz Dolu Atabey

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 13 Temmuz 2016 09:56

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ANADOLU’DAN YÜKSELEN SES
Türkiye Türklerinin İstiklâl Destanı, 192 sayfa .
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1509
mod_vvisit_counterDün5293
mod_vvisit_counterBu Hafta12555
mod_vvisit_counterGeçen Hafta58917
mod_vvisit_counterBu Ay12555
mod_vvisit_counterGeçen Ay290884
mod_vvisit_counterToplam19732118

Şimdi: 66 misafir, 7 bots var.
IP: 34.204.168.209