Apaçi Kızılderili Kabilesi :

Düşmanımı cesur ve kuvvetli yap! Eğer onu yenersem utanç duymayayım.


Yüksel YAZICI

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

Yüksel Yazıcı, günümüz şair ve yazarlarından olup, 1941 yılında Artvin’in Ardanuç İlçesine bağlı olan “Ovacık” Köyü’nde doğdu. 1949 yılında ailecek İstanbul’a göç eden yazar, Sanat Enstitüsü eğitimi sonrasında gemilerde tayfa olarak çalıştı. Sonraları ise yirmi yıl kadar devlet memurluğu görevinde bulundu ve bazı siyasi olaylarda yer alması nedeniyle, 12 Eylül askeri darbesiyle getirilen 1402 sayılı yasayla hakkında gizli sürgün işlemi yapılınca istifa etti.

Çok çeşitli dergiler ile gazetelerde şiir, öykü ve yazılar yazdı. “Ortadoğu” ile “Politika” gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı ve “Son Havadis” gazetesinin (1972) şiir dalındaki “Büyük Edebiyat Armağanı”nı kazandı. 1970’li yıllarda “Çağdaş Türk Şiiri” adlı bir gazete de çıkaran yazar; Gençlik Kitabevi, Uran Holding ve Üsküdar Belediyesi’nde de kültür - sanat danışmanlığı görevlerinde bulundu.

Bir dönem konulu sinema ile de ilgilenen Yazıcı, senaryo yazarlığı, yönetmenlik ve prodüktörlük yaptı. Sonraları ise; spiritüel, ezoterik ve okültist konularıyla ilgili araştırmalarda bulundu ve bu konuları irdeleyen “Yüksek Bilinç Derneği” ile özellikle kendisinin yönettiği “Bilgelik Okulu”nu kurdu. Evli ve iki çocuğu olan yazar, halen yazın çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir.

Yüksel Yazıcı’nın yayınlanmış olan eserleri : GİTMEK ZAMANI, İKİ KUŞAK, ÖNCE VATAN, VE SESLENDİ ANADOLU, ÖLÜM VAR AYRILIK YOK, HASAT, MEHMET EMİN YURDAKUL (III. Basım), Gönüller Sultanı MEVLANA, ATATÜRK’ÜM, 100 BÜYÜK TÜRK (25 kitap), DOĞANIN DOĞAL DOKTORLARI, VAROLUŞ ve TÜRLERİN EVRİMİ, Boğaziçindeki Cennet SARIYER, İNSANIN ÖTESİ (II. Basım), BİLGELİK BİLİNCİ, 4.BOYUT, Bilimin ve Medyomların Gözüyle RÜYA YORUMLARI (II. Basım), TANRI’NIN GAZABI YOKTUR, HERKES CENNETE GİDECEK, İNANÇLAR VE RUHSAL TERİMLER SÖZLÜĞÜ

Kaynak: http://www.ekimkitap.com/yazardetay.asp?ID=20

**
Yazar yaklaşık yetmiş civarında kitap yazmıştır.
Düşüncelerinden asla taviz vermemiştir.
Hurafelere, doğmatik düşünceye karşı çıkmıştır.
**
Bir eserinden onun düşüncelerinin kısaca özetini verecek olursak:
"Gelişim (tekamül) sonsuz bir yolculuktur. Ve asla bir inanç ya da imanın değil, bilgilerin bilgilere eklendiği sonra da yaşanarak deneylendiği ilahi bilgilerin yolculuğudur. Ve bu uzun yürüyüş, mikro dünyasından makro dünyasına dur durak olmaksızın uzandıkça uzanır. Bitimi olmayan ve kesinlikle sonsuzluğu kucaklayan bu yol üzerinde elde edilen her yeni bilgi, kendinden sonraki bilginin (kuralın ya da yasanın) mutlak anahtarıdır. Fakat aslında; varoluştaki tüm mevcut bilgiler; insanın özünde,bir diğer deyimle Ruh'unda mevcuttur. Ancak bizler, onları dışarlarda sanırız ve hep kendimizden çok ötelerde ararız... İnsanlara esas olacak bilginin, çok zorlu uğraşlar sonucunda ve İlahi yasanın izin verdiği ölçüdeki bireysel liyakatlarla kazanıldığında genellikle habersiziz!"
Bilgelik Ve İlahi Bilinç
http://www.dr.com.tr/Kitap/Bilgelik-ve-Ilahi-Bilinc/Yuksel-Yazici/Hobi/Parapsikoloji/urunno=0000000408741

Onu 09.11. 2017 günü KAYBETTİK...

Son Güncelleme: Perşembe, 09 Kasım 2017 20:37

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Manas'ın Oğlu
Kırgız Türklerinin Manas Destanı'nın ikinci bölümü, 110 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1133
mod_vvisit_counterDün3742
mod_vvisit_counterBu Hafta4875
mod_vvisit_counterGeçen Hafta38476
mod_vvisit_counterBu Ay154522
mod_vvisit_counterGeçen Ay243405
mod_vvisit_counterToplam20516576

Şimdi: 37 misafir var.
IP: 54.237.183.249