Bernard Shaw Diyor ki :

Aptallar, utanılacak bir şey yaptıkları zaman mazeret diye o işi her zaman yaptıklarını söylerler.


Köpeğin Adı Badi-78

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

 

Üç gün sonra Emniyet Müdürlüğü. Müdür:

-Arkadaşlar, düğüm çözülmek üzere. Benim zihnimde bir çözüm oluştuysa da elimizdeki verileri bir kere daha gözden geçirmeden açıklamak istemiyorum. Önce Doktor hakkında yazılan raporu ele alalım. Deniyor ki: Adı: Cihan. Çok başarılı bir cerrahmış. Hatasız çok sayıda ameliyat yapmış. Başarıları özel sektörün dikkatini çekmiş ve bir özel hastaneye çok yüksek ücretle transfer edilmiş. Mutlu bir aile hayatı varmış, karısını taparcasına seviyormuş. Karısı kaçırılıp tecavüz edilip, işkence yapılıp öldürülünce hayatı altüst olmuş. Bu olay onun meslek hayatını da olumsuz yönde etkilemiş.

Birinci dedektif:

-Müdür bey, isminin açıklanmasını istemeyen çok yakın bir arkadaşından öğrendiğime göre, Doktor özel hastaneden kendi isteğiyle ayrılmamış, aslında kovulmuş. Çünkü bırakın başarılı bir cerrahın; sıradan birinin bile yapmayacağı bir hata yaptığı için bir hastanın ölümüne sebep olmuş. Hastane müşteri kaybedebileceği endişesiyle bu gerçeği gizlemiş. Bana bu bilgileri veren arkadaşı, karısı öldürüldükten sonra Doktor'un “Sevdanurum, senin intikamını mutlaka alacağım!” dediğini duymuş. Çünkü başka insanlar yaşarken karısının ölmüş olmasını bir türlü kabullenemiyormuş.

İkinci dedektif:

-Doktor'un göğsündeki işaret de “S” harfi. Önce vücuduna uyuşturucu bir ilaç enjekte etmiş, göğsüne imzasını atmış, sonra da neşterle şah damarını kesmiş.

Müdür:

-Bu harfi, diğer kurbanlardaki harflere ekleyelim. Ne oldu? “R-U-N-A-D-V-E-S” değil mi? Anlamsız bir kelime gibi görünüyorsa da değil. Kelimeyi tersten okuyalım: S-E-V-D-A-N-U-R... Doktor, her cinayetten sonra bize ipucu bırakmış; biz göremedik. Son verilerin ışığında diyebilirim ki: Seri katil Doktor'du. Sizler görüşüme katılıyor musunuz?

Dedektiflerin ikisi birden cevap verdi:

-Evet.

Müdür:

-Doktor, karısının intikamını almış; hem de günahsız yedi kişiden ve en sonunda da kendinden. Karısının katilinin ya da katillerinin bu zamana kadar bulunamamış olması da ayrı bir sorun. Bu, cinayetin de çok becerikli katil ya da katiller tarafından işlendiğinin kanıtı. Bir ara aklıma karısını öldürenin de Doktor olma ihtimali geldi. Dengesiz, akıl hastası ama oldukça zeki ve becerikli bir adam. Belki de karısını öldürdüğü halde inkar savunma mekanizmasını kullanıp, bu yolla kendini temize çıkarmış olabilir. Tabii bu söyledikleri sadece bir düşünceden ibaret ve büyük bir ihtimalle de yanlış.

Birinci dedektif:

-Doktor'un özel hayatı ile ilgili fazla bilgi sahibi olan yakını ya da arkadaşı yok maalesef. Sık görüştüğü arkadaşları Hoca ve Kenan Baba ile de uzun uzadıya konuştuk. Bütün bildikleri bu kadar. Bir de Tüccar var, ama onunla konuşamadık. Çünkü hastanede yatıyor; komaya girip girip çıkıyormuş. Kısacası durumu iyi değil.

Müdür:

-Evet. Şu andan itibaren “Seri Katil” dosyasını kapatıyoruz. Sizlere harcadığınız emeklerinizden dolayı teşekkür ederim.

(Devam edecek...)

Son Güncelleme: Pazartesi, 04 Aralık 2017 00:52

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

DEDE KORKUT’UN DİLİNDEN
Oğuz Türklerinin Korkut Ata Destanı, 172 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün323
mod_vvisit_counterDün7925
mod_vvisit_counterBu Hafta45605
mod_vvisit_counterGeçen Hafta60661
mod_vvisit_counterBu Ay270683
mod_vvisit_counterGeçen Ay251938
mod_vvisit_counterToplam19699362

Şimdi: 51 misafir, 1 üye, 19 bots var.
IP: 18.204.227.117