Aristo Diyor ki :
 
Her insan öfkelenir, bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde,tam zamanında, tam yerinde ve tam usulünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır.


Kitaplarla Dostluğum/ Necati Dilek

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta
 
           Kitaplar, insanın en sadık dostudur. Tıpkı sadık bir sevgili gibidir onlar. Siz onları zaman zaman ihmal etseniz de onlar size hiçbir zaman darılmazlar. Ne zaman gitseniz yanlarına hemen sunarlar en güzel, en özel bilgilerini. Bu özellikleri onları her zaman mükemmel bir dost yapmıştır benim gözümde. O yüzden çok eskiye dayanır benim kitaplarla dostluğum. Bunu daha iyi anlamak için ilkokul yıllarına gitmemiz gerekecek sanırım.
          Okumayı yeni yeni öğrendiğim günleri henüz yeni geçmiştik. İçimde okumaya dair büyük bir merak vardı. Elime ne geçse açar hemen okurdum. Okuduğum kitapların içeriği benim için hiç önemli değildi. Bu bazen tarihi konulu bir kitap, bazen ders kitabı, bazen de bir hikaye olurdu. Okuma hevesimi daha  o zamanlar keşfeden öğretmenlerim beni elllerinden geldiği kadar destekliyor, yeni kitaplarla tanışmamı sağlıyorlardı. Ama benim gibi okumaya aç bir kitap kurduna bir süre sonra onlar da yeterli gelmeyecekti.Ben de çareyi arkadaşlarımdan kitap satın almakta bulmuştum. Tam hatırlamıyorum ama ya üçüncü sınıf ya da dördüncü sınıf olacağım ilk kitabı aldığım zaman. Arkadaşım Oğuz'dan aldığım ilk kitabı, Kemalettin Tuğcu'nun Güngörmüşler'ini, asla unutamam.
          Babamın verdiği 100 bin lira harçlığımın tamamını ona vermiştim. Elimde param kalmadığı için biraz üzüldüm ama bir kitabım olduğu için çok sevinmiştim. 
          Kitaplarla olan dostluğum ilk satın alma girişiminden sonra katlanarak arttı.Yaşım büyüdükçe daha bilinçlendim ve üstelik okuduğum kitaplara sahip olma arzusu uyandı içimde. Ortaokul, lise ve üniversite yıllarında bu hep devam etti. Artık hem okuyor hem de kütüphaneme koyacağım diyerek yeni kitaplar satın alıyordum. Üniversiteyi bitirip öğretmen olarak çalışmaya başladığımda bine yakın kitabım vardı. Üstelik bu kitapların hepsini okumuş, sonra da almıştım. 
          Güzelim kitaplara sahip olduğum için o kadar mutluyum ki, ne zaman canım sıkılsa açar bir iki satır okur, huzur bulmaya çalışırım. Onların bambaşka bir dünyası var ve bu dünya beni her zaman cezbediyor. Diğer bir deyişle insanlarda bulamadığım sıcaklığı onlarda buluyorum, bu da beni kitaplara daha da yaklaş tırıyor. İyi ki kitaplar var, iyi ki onlar benim dostum. Lütfen siz de kitaplarla dostluğunuzu en yakın zamanda gözden geçirin. Çünkü onların dostluğunu kazanmak size çok şey kazandıracaktır. Bundan asla şüphe etmeyin.
Necati Dilek
 
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

KAFKAS BAHADIRLARI
Karaçay Türklerinin Nart Destanı, 112 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2087
mod_vvisit_counterDün2573
mod_vvisit_counterBu Hafta2087
mod_vvisit_counterGeçen Hafta29687
mod_vvisit_counterBu Ay93748
mod_vvisit_counterGeçen Ay236082
mod_vvisit_counterToplam18192314

Şimdi: 25 misafir var.
IP: 35.173.234.140